Bitki biotexnologiyası laboratoriyasının əməkdaşları Zəfər gününə həsr olunmuş Respublika Elmi-Praktik Konfransda iştirak ediblər + Foto Noy 07, 2024 | 14:18 / Konfranslar, iclaslar
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bitki biotexnologiyası laboratoriyasının elmi işçisi Aygün Sadigova, kiçik elmi işçi Xuraman Səfərova və doktorant Vüsalə Cəfərova Azərbaycan Texnologiya Universiteti və Elm və Təhsil Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən 8 Noyabr - Zəfər Gününə həsr olunmuş “İnnovativ ekosistemlərin inkişafında universitetlərin rolu" mövzusunda Respublika Elmi-Praktik Konfransında iştirak ediblər. Aygün Sadiqova “Tomat (Lycopersicon Esculentum Mill.) explantlarının duz stresi şəraitində in vitro proliferativ cavablarının müxtəlifliyi”, Xuraman Səfərova “Buğdanın kallus kulturasında ferul turşusu və prekursor fenilalaninin birgə istifadəsi” və Vüsalə Cəfərova “Buğdanın morfogen və qeyri-morfogen kallus kulturasında zülaların tədqiqi” mövzusunda apardıqları tədqiqat işlərini təqdim ediblər.

Employees of the laboratory of Plant biotechnology participated in the Republican Scientific-Practical Conference dedicated to Victory Day  + Photo Nov 07, 2024 | 14:18 / Conferences, assemblies
Aygun Sadigova, researcher of the laboratory of Plant Biotechnology of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, junior researcher Khuraman Safarova, and PhD student Vusala Jafarova participated in the Republican Scientific-Practical Conference on "Role of universities in the development of innovative ecosystems" dedicated to Victory Day, organized jointly by Azerbaijan University of Technology and the Ministry of Science and Education. Aygun Sadigova presented her research work on "Variety of in vitro proliferative responses of tomato (Lycopersicon Esculentum Mill.) explants under salt stress conditions", Khuraman Safarova "Joint use of ferulic acid and precursor phenylalanine in wheat callus culture" and Vusala Jafarova "Study of proteins in morphogenic and non-morphogenic wheat callus culture".