Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin tələbələri MBBİ-nin laboratoriyaları ilə tanış olublar + Foto Dek 18, 2024 | 11:01 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin “Qida mühəndisliyi ixtisasi” üzrə 3-cü kurs tələbələri müəllimləri dosent Gülnar Məmmədlinin müşaiyəti ilə AR ETM Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda olublar. Tələbələr MBBİ-nin Bioadaptasiya, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası, Bitki biotexnologiyası, Xloroplastların fotokimyası laboratoriyaları ilə tanış olublar. AMEA-nın müxbir üzvü İbrahim Əzizov, biologiya elmləri doktoru Şahniyar Bayramov, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Taliyyə Orucova, elmi işçilər Turanə İsgəndərova və Günay İsmayılova tələbələrə müasir avadanlıqlar, tədqiqat metodları və laboratoriyalarda aparılan elmi tədqiqat işləri haqqında ətraflı məlumat veriblər.

Students of the Azerbaijan Tourism and Management University got acquainted with the laboratories of the Institute of Molecular Biology and Biotechnology + Photo Dec 18, 2024 | 11:01 / Important events
3rd-year students of the Azerbaijan University of Tourism and Management majoring in Food Engineering, accompanied by their teacher, Associate Professor Gulnar Mammadli, visited the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan. The students got acquainted with the laboratories of Bioadaptation, Enzymology of Photosynthetic Carbon Assimilation, Plant Biotechnology, and Photochemistry of Chloroplasts of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. Corresponding member of ANAS Ibrahim Azizov, Doctor of Biological Sciences Shakhniyar Bayramov, Doctor of Philosophy in Biology Taliya Orujeva, as well as research fellows Turana Iskenderova and Gunay Ismailova provided students with detailed information about modern equipment, research methods, and research work carried out in the laboratories.