Beynəlxalq konfransın iştirakçıları AMEA-nın Nadir ağaclar parkında ağacəkmə aksiyasında iştirak ediblər + Foto Dek 17, 2024 | 12:02 / Mühüm hadisələr
AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun təşkilatçılığı ilə keçirilən “Asiya xalqları ədəbiyyatı: ənənələr və müasir tendensiyalar” mövzusunda beynəlxalq konfransın iştirakçıları “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”nə töhfə olaraq AMEA-nın Nadir ağaclar parkında ağacəkmə aksiyasında iştirak ediblər.
AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri, Türkiyə, Pakistan, Çin, Hindistan, Cənubi Koreya, Vyetnam, Özbəkistan, Qazaxıstan və başqa ölkələrdən gəlmiş tanınmış alimlər Akademiya şəhərciyində salınmış Nadir ağaclar parkında ölkəmizin iqlim şəraitinə uyğun, dözümlü ağac və kol bitkiləri əkib, aqrotexniki qulluq göstəriblər.

Participants of the international scientific conference took part in a tree-planting campaign at the Rare Trees Park of ANAS + Photo Dec 17, 2024 | 12:02 / Important events
The participants of the international conference, organized by the Institute of Literature of ANAS named after Nizami Ganjavi, on the topic “Literature of Asian Peoples: Traditions and Modern Tendencies”, took part in a tree-planting campaign at the Rare Trees Park of ANAS as a contribution to the “Green World Solidarity Year”.
The President of ANAS, Academician Isa Habibbeyli, members of the Presidium of ANAS, and distinguished scholars from Türkiye, Pakistan, China, India, South Korea, Vietnam, Uzbekistan, Kazakhstan, and other countries planted climate-appropriate, resilient trees and shrubs in the Rare Trees Park at the Academy’s campus, providing agro-technical care for them.