Beynəlxalq konfransın iştirakçıları AMEA-nın Nadir ağaclar parkında ağacəkmə aksiyasında iştirak ediblər + Foto Dek 17, 2024 | 12:02 / Mühüm hadisələr
AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun təşkilatçılığı ilə keçirilən “Asiya xalqları ədəbiyyatı: ənənələr və müasir tendensiyalar” mövzusunda beynəlxalq konfransın iştirakçıları “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”nə töhfə olaraq AMEA-nın Nadir ağaclar parkında ağacəkmə aksiyasında iştirak ediblər.
AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri, Türkiyə, Pakistan, Çin, Hindistan, Cənubi Koreya, Vyetnam, Özbəkistan, Qazaxıstan və başqa ölkələrdən gəlmiş tanınmış alimlər Akademiya şəhərciyində salınmış Nadir ağaclar parkında ölkəmizin iqlim şəraitinə uyğun, dözümlü ağac və kol bitkiləri əkib, aqrotexniki qulluq göstəriblər.

Участники международной конференции приняли участие в акции по посадке деревьев в Парке редких деревьев НАНА + Фото Дек 17, 2024 | 12:02 / Важные события
Участники международной научной конференции «Литература народов Азии: традиции и современные тенденции», которая проходит в Баку при организации Института литературы имени Низами Гянджеви НАНА, приняли участие в акции по посадке деревьев в заложенном в Академическом городке Парке редких деревьев, что стало очередным вкладом в «Год солидарности во имя зелёного мира».
Президент НАНА академик Иса Габиббейли, члены Президиума НАНА, известные учёные из Турции, Пакистана, Китая, Индии, Южной Кореи, Вьетнама, Узбекистана, Казахстана и других стран, приняли участие в высадке деревьев и кустарников, соответствующих климатическим условиям республики, и проведении агротехнического ухода.