MBBİ-nin əməkdaşı Şandonq Kənd Təsərrüfatı Universitetinin dəvət olunan fəxri doktoru sertifikatı ilə təltif olunub + Foto Dek 27, 2024 | 15:40 / Ezamiyyətlər
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Xloroplastların fotokimyası laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d. Ülkər İbrahimova 22 oktyabr-19 dekabr tarixlərində Çin Respublikasının Tayan şəhərində elmi ezamiyyətdə olub. Ülkər İbrahimova tədqiqat işləri aparmaq üçün Şandonq Kənd Təsərrüfatı Universitetinə dəvət olunmuşdu. Gənc tədqiqatçı göstərdiyi uğurlu fəaliyyətə görə Universitetin dəvət olunan fəxri doktoru sertifikatı ilə təltif olunub.

Сотруднику ИМББ вручен сертификат почетного доктора Шаньдунского сельскохозяйственного университета + Фото Дек 27, 2024 | 15:40 / Командировки
Ведущий научный сотрудник лаборатории фотохимии хлоропластов Института молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР д.ф. по б. Улькар Ибрагимова с 22 октября по 19 декабря находилась в научной командировке в г. Тайань, Китайская Республика. Улькар Ибрагимова была приглашена в Шаньдунский сельскохозяйственный университет для проведения исследований. За успешную деятельность молодому исследователю была вручена грамота приглашенного почетного доктора университета.