Bakı Dövlət Universitetinin 4-cü kurs tələbələrinin Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda keçdikləri istehsalat təcrübəsinin hesabatı keçirilmişdir. + Foto Apr 18, 2019 | 14:48 / Mühüm hadisələr
18 aprel tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda Bakı Dövlət Universitetinin 4-cü kurs tələbələri keçdikləri  istehsalat təcrübəsi  haqqında öz təqdimatları ilə çıxış etmişlər. Tədbirdə həmçinin BDU-nun Biologiya fakültəsinin dekan müavini Səbinə Ömərova da iştirak etmişdir. Tədbiri giriş sözü ilə Molekulyar Biologiya və Biotexnalogiyalar  İnstitutunun direktoru akademik İradə Hüseynova açmışdır. O, dövlət başçımızın elmə göstərdiyi diqqəti xüsusi qeyd edərək gənclərimizə elm yolunda uğurlar arzuladı. İradə Hüseynova bildirmişdir ki,  artıq 2-ci  ildir ki, BDU-nun tələbələri bizim institutumuzda elmi praktika keçirlər. O qeyd etdi ki, bu ənənə hələ keçən əsrin 70-ci illərindən akademik Cəlal Əliyev tərəfindən qoyulmuşdur. Daha sonra akademiyanın müxbir üzvü  İbrahim Əzizov gəncləri təbrik edərək onlara öz tövsiyyələrini verdi. Tədbiri BDU-nun Biologiya fakültəsinin dekan müavini Səbinə Ömərova institutun rəhbərliyinə və tələbələrin istehsalat təcrübələri keçmələri üçün şərait yaradan və onlara dəstək olan alimlərə öz təşəkkürünü bildirdi və sözü tələbələrə verdi. Tədbirin ilk günü Biodaptasiya və Genomun quruluşu və ekspressiyası laboratoriyalarında təcrübə keçmiş tələbələr çıxış edərək verilən sualları cavablandırdılar. Tədbir digər laboratorilayalarda təcrübə keçən tələbələrin çıxışları ilə sabah davam edəcək.

The 4th year students of Baku State University gave a report on the experiments conducted at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Apr 18, 2019 | 14:48 / Important events
On April 18, the 4th year students of Baku State University gave a report on the experiments conducted at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. The event was also attended by Sabina Omarova, deputy dean of the Biological Faculty of BSU. Director of IMBB, academician Irada Huseynova opened the event. She wished the Azerbaijani youth success in science noting the attention of the president of our state to science. I.Huseynova said that it was the second year that the students of BSU conducted scientific experiments at our institute. She added that this tradition was founded by academician Jalal Aliyev in the 70s of the last century. Then correspondent member of the ANAS, Ibrahim Azizov congratulated the youth and gave them his recommendations. Then Sabina Omarova thanked the director of the institute and the scientists for supporting the students in their experiments. On the first day of the event, the students conducted experiments at the Laboratory of Genome Structure and Expression, made speeches and answered arisen questions. The event will continue with the students' reports conducted experiments at the other laboratories.