Bakı Dövlət Universitetinin 4-cü kurs tələbələrinin Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda keçdikləri istehsalat təcrübəsinin hesabatı keçirilmişdir. + Foto Apr 18, 2019 | 14:48 / Mühüm hadisələr
18 aprel tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda Bakı Dövlət Universitetinin 4-cü kurs tələbələri keçdikləri  istehsalat təcrübəsi  haqqında öz təqdimatları ilə çıxış etmişlər. Tədbirdə həmçinin BDU-nun Biologiya fakültəsinin dekan müavini Səbinə Ömərova da iştirak etmişdir. Tədbiri giriş sözü ilə Molekulyar Biologiya və Biotexnalogiyalar  İnstitutunun direktoru akademik İradə Hüseynova açmışdır. O, dövlət başçımızın elmə göstərdiyi diqqəti xüsusi qeyd edərək gənclərimizə elm yolunda uğurlar arzuladı. İradə Hüseynova bildirmişdir ki,  artıq 2-ci  ildir ki, BDU-nun tələbələri bizim institutumuzda elmi praktika keçirlər. O qeyd etdi ki, bu ənənə hələ keçən əsrin 70-ci illərindən akademik Cəlal Əliyev tərəfindən qoyulmuşdur. Daha sonra akademiyanın müxbir üzvü  İbrahim Əzizov gəncləri təbrik edərək onlara öz tövsiyyələrini verdi. Tədbiri BDU-nun Biologiya fakültəsinin dekan müavini Səbinə Ömərova institutun rəhbərliyinə və tələbələrin istehsalat təcrübələri keçmələri üçün şərait yaradan və onlara dəstək olan alimlərə öz təşəkkürünü bildirdi və sözü tələbələrə verdi. Tədbirin ilk günü Biodaptasiya və Genomun quruluşu və ekspressiyası laboratoriyalarında təcrübə keçmiş tələbələr çıxış edərək verilən sualları cavablandırdılar. Tədbir digər laboratorilayalarda təcrübə keçən tələbələrin çıxışları ilə sabah davam edəcək.

Состоялись отчеты студентов 4-го курса БГУ о прошедшей в Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий производственной практике + Фото Апр 18, 2019 | 14:48 / Важные события
18 апреля в Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА студенты 4-го курса Биологического факультета Бакинского Государственного Университета  выступили с отчетными докладами о прохождении в институте своей производственной практики. В мероприятии приняла участие также заместитель декана Биологического факультета БГУ Сабина Омарова. Мероприятие вступительным словом открыла директор Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий академик Ирада Гусейнова. Она отметила, что руководство нашего государства уделяет особое внимание развитию науки, и пожелала молодежи успехов в научной деятельности. И.Гусейнова подчеркнула, что уже второй год, как студенты БГУ проходят научную практику в нашем институте. Она отметила, что эта традиция заложена еще в 70-е годы академиком Джалалом Алиевым. После выступил член-корреспондент НАНА Ибрагим Азизов, поздравив молодежь и дав им некоторые рекомендации. Заместитель декана Биологического факультета БГУ Сабина Омарова, выступив на мероприятии, поблагодарила руководство и ученых  института за организацию условий для производственной практики студентов и оказанную им помощь, и передала слово студентам. В первый день мероприятия выступили студенты, проходящие практику в лабораториях «Биоадаптация» и «Строение и экспрессия генома», которые потом ответили на все заданные вопросы. Мероприятие продолжится завтра выступлениями студентов, проходящих практику в других лабораториях института.