MBBİ-nin kollektivi Ulu Öndər Heydər Əliyevin Fəxri Xiyabanda abidəsini ziyarət edib + Foto May 09, 2025 | 12:00 / Mühüm hadisələr
8 may 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun kollektivi Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümü münasibətilə Fəxri Xiyabana gələrək Böyük Azərbaycanlının əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad ediblər. Ziyarət zamanı Ulu Öndərin məzarı önünə tər gül dəstələri düzülüb, ruhuna dualar oxunub. İştirakçılar Azərbaycanın müstəqil, suveren və güclü dövlətə çevrilməsi, xalqın gələcək rifahı naminə ömrünü sərf etmiş bu böyük şəxsiyyətin ideyalarına və ideallarına sonsuz sədaqətlərini ifadə ediblər. İnstitut əməkdaşları bu ziyarəti təkcə rəsmi ənənə kimi deyil, həm də minnətdarlıq və vəfa borcu kimi dəyərləndiriblər.

Коллектив ИМББ посетил могилу великого лидера Гейдара Алиева в Аллее почетного захоронения + Фото Мая 09, 2025 | 12:00 / Важные события
8 мая 2025 года коллектив Института молекулярной биологии и биотехнологий Министерства науки и образования Азербайджанской Республики по случаю 102-й годовщины со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева посетил Аллею почетного захоронения и с глубоким почтением почтил память великого азербайджанца. Во время визита к могиле великого вождя были возложены букеты цветов и прочитаны Участники выразили свою безграничную преданность идеям и идеалам этой великой личности, посвятившей свою жизнь превращению Азербайджана в независимое, суверенное и сильное государство, во имя светлого будущего и благополучия своего народа. Сотрудники института восприняли этот визит не только как официальную традицию, но и как дань благодарности и верности великому вождю.