AR ETN Molekulyar Biologiya Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşlarının məqaləsi yüksək impakt faktorlu jurnalda nəşr olunub May 14, 2025 | 14:00 / Nəşrlər
AR ETN Molekulyar Biologiya Biotexnologiyalar İnstitutu və Türkiyənin Akdeniz Universitetinin əməkdaşlarının həmmüəllif olduqları “Nicotiana benthamiana bioreaktorunda qida maddələri ilə təminatın, işıq və rütubətin optimallaşdırılması vasitəsilə rekombinant zülal istehsalının artırılması” adlı məqaləsi “European Journal of Biology” (İF-3,2) jurnalında nəşr olunub. Məqalənin müəllifləri MBBİ-nun Molekulyar biomühəndislik beynəlxalq laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü Tərlan Məmmədov və həmin laborotoriyanın elmi işçisi Aysu Şövkət Həsənova və keçmiş magistrant Günel Yusifovadır.

An article by employees of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies has been published in a High-Impact Journal May 14, 2025 | 14:00 / Publications
An article "Enhancing Recombinant Protein Production by Optimizing Nutrient Replenishment, Light, and Humidity in a Nicotiana benthamiana Bioreactor” co-authored by researchers from the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies under the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan and Akdeniz University of Turkiye has been published in the high-impact journal European Journal of Biology (Impact Factor: 3.2). The authors of the article are Corresponding Member of ANAS, Head of the International Laboratory of Molecular Bioengineering at IMBB, Dr. Tarlan Mammadov, and the laboratory's researcher Aysu Shovket Hasanova and former master's student Gunel Yusifova.