AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnalogiyalar İnstitutunun Elmi Şurasının 18 aprel 2019-cu il tarixli yiğıncağının 5 saylı iclası keçirildi.İclasda fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə AMEA-nın disertanturasına qəbulun nəticələri haqqında məlumat verildi. Tədbirdə həmçinin institutun Bitki biotexnalogiyası laborotoriyasının 2-ci kurs magistrantı Fidan Əlisoyun Magistr-2019 müsabiqəsinin qalibi olduğu qeyd edildi.2020-ci ildə fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə AMEA-nın doktoranturasına və dissertanturasına qəbul üçün yerlərin sifarişi haqqında məlumat verildi.
Bioadaptasiya laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi Samirə Rüstəmovanın Almaniyanın Bonn Universitetinə;
Bioadaptasiya laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Gülnar Abdullayevanın Oksford Universitetinə;
Proteomiks laboratoriyasının elmi işçisi Aynurə Paşayevanın Cənubi Koreyanın Pusan Milli Universitetinə ezam olunması ilə bağlı məsələlər və digər təşkilati məsələlər müzakirə olundu.

The next meeting of the Scientific Council was held + Photo Apr 18, 2019 | 15:38 / Conferences, assemblies
The 5th meeting of the Scientific Council was held at The Institute of Molecular Biology and Biotechnologies on April 18, 2019. At the meeting, it was informed about the results of admission to the dissertation on Ph.D. and doctorate of sciences of ANAS. It was also noted that the 2nd year student of the Plant biotechnology laboratory, Fidan Alisoy was the winner of Master-2019 competition. At the meeting, it was announced the order of places for admission to doctorate and dissertation of ANAS for 2020.
Other issues:
Leading researcher of Bioadaptation laboratory, Samira Rustamova’s scientific trip to the University of Bonn, Germany;
Junior researcher of Bioadaptation laboratory, Gulnar Abdullayeva’s scientific trip to the University of Oxford ;
Researcher of Proteomics laboratory, Aynura Pashayeva’s scientific trip to Pusan National University, Korea;