MBBİ-də fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorant və dissertantların yay imtahan sessiyası keçirilib + Foto İyn 04, 2025 | 14:44 / İmtahanlar
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 2025-ci il üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorant və dissertantların yay imtahan sessiyası çərçivəsində imtahanlar keçirilmişdir. İyunun 4-də 2406.02 – Biokimya ixtisası üzrə ikinci ilin doktorantı Mehriban Sakit qızı Şabanova və 2415.01 - Molekulyar biologiya ixtisası üzrə doktorant Lalə Əhməd qızı Axundova doktorluq imtahanlarında iştirak ediblər. İmtahan “Fəlsəfə doktoru imtahanlarının keçirilmə Qaydası”-na əsasən tərtib edilmiş biletlər üzrə yazılı və şifahi sorğu üsulu ilə keçirilib. İddiaçılar institutun baş direktoru akademik İradə Hüseynovanın sədrliyi ilə yaradılmış müvafiq komissiyalar qarşısında cavab veriblər. İmtahanlar uğurla başa çatıb.

В ИМББ прошла летняя экзаменационная сессия докторантов и диссертантов по программе подготовки докторов философии + Фото Июн 04, 2025 | 14:44 / Экзамены
В Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР прошли экзамены в рамках летней экзаменационной сессии докторантов и диссертантов по программе подготовки докторов философии на 2025 год. 4 июня в экзаменационной сессии приняли участие докторант второго года обучения по специальности 2406.02 - Биохимия Мехрибан Сакит гызы Шабанова и докторант по специальности 2415.01 - Молекулярная биология Лала Ахмед гызы Ахундова. Экзамен проводился методом письменного и устного опроса по билетам, составленным в соответствии с «Правилами проведения экзаменов на соискание степени доктора философии». Претенденты отвечали перед соответствующими комиссиями, созданными под председательством генерального директора института, академика Ирады Гусейновой. Экзамены были успешно сданы.