AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirilib + Foto Sen 10, 2025 | 10:33 / İmtahanlar
Sentyabrın 9-da AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 2025-ci il üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya 2422.01 – Biotexnologiya (o cümlədən, bionanotexnologiyalar) ixtisası üzrə qəbul imtahanı keçirilib. İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın vitse prezidenti, akademik İradə Hüseynovanın 5 sentyabr 2025-ci il tarixli 254 saylı əmri ilə yaradılmış imtahan komissiyası qarşısında iddiaçı Aygün Mustafazadə ənənəvi qaydada imtahan verərək, komissiya üzvlərinin suallarını cavablandırıb. İmtahan uğurla başa çatıb.

В Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР состоялся вступительный экзамен в докторантуру по программе подготовки докторов философии + Фото Сен 10, 2025 | 10:33 / Экзамены
9 сентября в Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР состоялся вступительный экзамен в докторантуру по программе подготовки докторов философии на 2025 учебный год по специальности 2422.01 – Биотехнология (включая бионанотехнологии). Абитуриентка Айгюн Мустафазаде сдала экзамен в традиционном порядке перед экзаменационной комиссией, созданной приказом № 254 генерального директора института, вице-президента НАНА, академика Ирады Гусейновой от 5 сентября 2025 года, и ответила на вопросы членов комиссии. Экзамен был успешно сдан.