İCARDA ekspertlərinin rəhbərliyi ilə MBBİ-də biostatistika üzrə təlim kursu keçiriləcək Sen 12, 2025 | 17:00 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 22–26 sentyabr 2025-ci il tarixlərində ICARDA (Quraq Ərazilərdə Kənd Təsərrüfatı Tədqiqatları üzrə Beynəlxalq Mərkəz) ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində Biostatistika üzrə təlim kursu təşkil olunacaqdır. Bu kursun məqsədi gənc tədqiqatçıları R proqramlaşdırma dili və bitki genetikasının əsas anlayışları ilə tanış etməkdir. Təlim ingilis dilində keçiriləcəkdir.

A training course on biostatistics will be held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies under the guidance of ICARDA experts Sep 12, 2025 | 17:00 / Important events
Within the framework of cooperation with ICARDA (International Center for Agricultural Research in Dry Areas), a training course on Biostatistics will be organized at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan from September 22 to 26, 2025. This course aims to introduce young researchers to the R programming language and the fundamental concepts of plant genetics. The training will be conducted in English.