İCARDA ekspertlərinin rəhbərliyi ilə MBBİ-də biostatistika üzrə təlim kursu başlayıb + Foto Sen 22, 2025 | 13:51 / Dərslər
Sentyabrın 22-də Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda ICARDA (Quraq Ərazilərdə Kənd Təsərrüfatı Tədqiqatları üzrə Beynəlxalq Mərkəz) ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində Biostatistika üzrə təlim kursu başlayıb. Kursun məqsədi gənc tədqiqatçıları R proqramlaşdırma dili və bitki genetikasının əsas anlayışları ilə tanış etməkdir. İCARDA-nın Bioinformatika bölməsinin nümayəndəsi, bioinformatika və biomühəndislik sahəsində mütəxəssis olan Tamara Ortiz tərəfindən aparılan təlim sentyabrın 26-na kimi davam edəcək.

A training course on biostatistics has started at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies under the guidance of ICARDA experts + Photo Sep 22, 2025 | 13:51 / Lessons
On September 22, a training course on Biostatistics was launched at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan within the framework of cooperation with ICARDA (International Center for Agricultural Research in the Dry Areas). The course aims to familiarize young researchers with the R programming language and the basic concepts of plant genetics. The training, conducted by Tamara Ortiz, a representative of ICARDA’s Bioinformatics Unit and a specialist in bioinformatics and bioengineering, will continue until September 26.