Akademik Rasim Əliquliyev AMEA-nın vitse-prezidenti seçilib May 02, 2019 | 09:39 / Mühüm hadisələr
Mayın 1-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Ümumi yığıncağında AMEA-nın vitse-prezidenti vəzifəsinə seçki keçirilib.
Akademiyanın həqiqi üzvləri arasında gizli səsvermə yolu ilə keçirilən seçkidə akademik Rasim Əliquliyev AMEA-nın vitse-prezidenti seçilib.
Açıq səsverməyə əsasən AMEA-nın akademik-katibi vəzifəsini isə AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov icra edəcək.
Qeyd edək ki, akademik Rasim Əliquliyev 2002-ci ildən AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktorudur. O,  "İnformatika" ixtisası üzrə 2007-ci ildə AMEA-nın müxbir üzvü, 2014-cü ildə isə AMEA-nın həqiqi üzvü seçilib. Alim 2013-cü ildən bugünədək AMEA-nın akademik-katibi vəzifəsində çalışırdı.

At ANAS general meeting was held an election for the post of ANAS Vice-President on May 1. As a result of the secret ballot held among 58 Academy active members academician, Rasim Alguliyev was elected as ANAS Vice-President.
And as a result of an open vote, corresponding member of ANAS Aminaga Sadigov was elected as Academician-Secretary of ANAS.
Note: Academician Rasim Alguliyev is a Director of ANAS Institute of Information Technologies since 2002. In 2007 he was elected as a corresponding member of ANAS on specialty "Computer science" and in 2014 he was elected as an active member of ANAS. Since 2013 scientist was an Academician-Secretary of ANAS.