Molekulyar biologiya İnstitutunun aparıcı elmi işçisi Samirə Rüstəmova İTV-də “Sabahın xeyir, Azərbaycan” verilişinin qonağı olub ,Video Fev 12, 2026 | 21:18 / Mühüm hadisələr
AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunun aparıcı elmi işçisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Samirə Rüstəmova İctimai Televiziyanın “Sabahın xeyir, Azərbaycan” verilişinin qonağı olub. 11 Fevral – Qızlar və Qadınlar Elmdə Beynəlxalq Günü münasibətilə yayımlanan proqramda Samirə Rüstəmova qadınların elm sahəsində rolu, elmi fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirdiyi tədqiqatlar və gənc qızların elmə marağının artırılmasının əhəmiyyəti barədə fikirlərini bölüşüb.

Ведущий научный сотрудник Института молекулярной биологии Самира Рустамова стала гостьей программы ИТВ «Доброе утро, Азербайджан». ,Видео Фев 12, 2026 | 21:18 / Важные события
Самира Рустамова, доктор философии по биологии, доцент Института молекулярной биологии Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, приняла участие в программе «Доброе утро, Азербайджан» на Общественном телевидении. Программа, транслировавшаяся 11 февраля по случаю Международного дня женщин и девушек в науке, включала выступление Рустамовой, в котором она поделилась своим мнением о роли женщин в науке, направлениях своей научной деятельности, реализуемых исследованиях и важности повышения интереса молодых девушек к науке.