Molekulyar Biologiya İnstitutunun əməkdaşı Əsmər Məmmədovanın dissertasiya işi Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq edilib Apr 06, 2026 | 12:00 / Mühüm hadisələr
AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunun Mikologiya, fitopatogen və mikroorqanizmlər laboratoriyasının böyük elmi işçisi Əsmər Məmmədovanın “Azərbaycanda yayılan Penicillium Link və Arthrobotrys Corda cinslərinə aid göbələklərin toksigen növlərinin ekobioloji xüsusiyyətləri” mövzusunda dissertasiya işi Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq edilmişdir. Qərara əsasən, Əsmər Məmmədovaya 2430.01 – Mikologiya ixtisasında biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilmişdir.
Molekulyar Biologiya İnstitutunun kollektivi adından Əsmər xanımı səmimi qəlbdən təbrik edir, ona gələcək elmi fəaliyyətində yeni-yeni uğurlar arzulayırıq.

Диссертационная работа сотрудницы Института молекулярной биологии Асмар Мамедовой была утверждена Высшей аттестационной комиссией Апр 06, 2026 | 12:00 / Важные события
Диссертационная работа старшего научного сотрудника лаборатории микологии, фитопатогенов и микроорганизмов Института молекулярной биологии Министерства науки и образования Азербайджанской Республики Асмар Мамедовой на тему «Эколого-биологические особенности токсигенных видов грибов, относящихся к родам Penicillium Link и Arthrobotrys Corda, распространённых в Азербайджане» утверждена Высшей аттестационной комиссией. Согласно решению, Асмар Мамедовой присуждена ученая степень доктора философии по биологии по специальности 2430.01 – микология.
От имени коллектива Института молекулярной биологии искренне поздравляем Асмар ханум и желаем ей новых успехов в дальнейшей научной деятельности.