Molekulyar Biologiya İnstitutunun əməkdaşı Əsmər Məmmədovanın dissertasiya işi Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq edilib Apr 06, 2026 | 12:00 / Mühüm hadisələr
AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunun Mikologiya, fitopatogen və mikroorqanizmlər laboratoriyasının böyük elmi işçisi Əsmər Məmmədovanın “Azərbaycanda yayılan Penicillium Link və Arthrobotrys Corda cinslərinə aid göbələklərin toksigen növlərinin ekobioloji xüsusiyyətləri” mövzusunda dissertasiya işi Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq edilmişdir. Qərara əsasən, Əsmər Məmmədovaya 2430.01 – Mikologiya ixtisasında biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilmişdir.
Molekulyar Biologiya İnstitutunun kollektivi adından Əsmər xanımı səmimi qəlbdən təbrik edir, ona gələcək elmi fəaliyyətində yeni-yeni uğurlar arzulayırıq.

The dissertation of Asmar Mammadova, an employee of the Institute of Molecular Biology, has been approved by the Supreme Attestation Commission Apr 06, 2026 | 12:00 / Important events
The dissertation of Asmar Mammadova, Senior Researcher at the Laboratory of Mycology, Phytopathogens and Microorganisms of the Institute of Molecular Biology, MSE AR entitled Ecobiological characteristics of toxigenic species of fungi belonging to the genera Penicillium Link and Arthrobotrys Corda distributed in Azerbaijan” has been approved by the Supreme Attestation Commission. According to the decision, Asmar Mammadova has been awarded the degree of Doctor of Philosophy in Biology in the specialty 2430.01 – Mycology.
On behalf of the staff of the Institute of Molecular Biology, we sincerely congratulate Asmar khanym and wish her continued success in her future scientific endeavors.