“Hədəf 130/80” adlı hipertenziya ilə mübarizə layihəsi çərçivəsində Molekulyar Biologiya İnstitutunun əməkdaşlarının kardioloji müayinəsi həyata keçirilib + Foto Apr 30, 2026 | 15:00 / Tədbirlər
Aprelin 30-da  Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin İctimai Səhiyyə və İslahatlar Mərkəzinin əməkdaşları AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunda olublar. Mərkəzin həkimləri tərəfindən institutun əməkdaşlarının kardiololi müayinəsi aparılıb. Tədbir Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi, İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi, “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi, Azərbaycan Kardiologiya Cəmiyyəti və "Servye Azərbaycan" şirkətinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Hədəf 130/80” adlı hipertenziya ilə mübarizə layihəsi çərçivəsində baş tutub.

Within the framework of the hypertension prevention project “Target 130/80,” cardiological examinations of the staff of the Institute of Molecular Biology were conducted + Photo Apr 30, 2026 | 15:00 / Events
On April 30, employees of the Public Health and Reforms Center of the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan visited the Institute of Molecular Biology of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan. The center’s physicians conducted cardiological examinations of the institute’s staff. The event was held within the framework of the “Target 130/80” hypertension prevention project, organized by the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan, the State Agency for Mandatory Health Insurance, the Medical Territorial Units Management Association, the Regional Development Public Union, the Azerbaijan Cardiology Society, and the company “Servier Azerbaijan”.