“Hədəf 130/80” adlı hipertenziya ilə mübarizə layihəsi çərçivəsində Molekulyar Biologiya İnstitutunun əməkdaşlarının kardioloji müayinəsi həyata keçirilib + Foto Apr 30, 2026 | 15:00 / Tədbirlər
Aprelin 30-da  Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin İctimai Səhiyyə və İslahatlar Mərkəzinin əməkdaşları AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunda olublar. Mərkəzin həkimləri tərəfindən institutun əməkdaşlarının kardiololi müayinəsi aparılıb. Tədbir Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi, İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi, “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi, Azərbaycan Kardiologiya Cəmiyyəti və "Servye Azərbaycan" şirkətinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Hədəf 130/80” adlı hipertenziya ilə mübarizə layihəsi çərçivəsində baş tutub.

В рамках проекта по борьбе с гипертонией «Цель 130/80» проведено кардиологическое обследование сотрудников Института молекулярной биологии + Фото Апр 30, 2026 | 15:00 / Мероприятия
30 апреля сотрудники Центра общественного здравоохранения и реформ Министерства здравоохранения Азербайджанской Республики посетили Институт молекулярной биологии Министерства науки и образования Азербайджанской Республики. Кардиологическое обследование сотрудников института было проведено врачами центра. Мероприятие состоялось в рамках проекта по борьбе с гипертонией «Цель 130/80», организованного Министерством здравоохранения Азербайджанской Республики, Государственным агентством по обязательному медицинскому страхованию, Объединением по управлению медицинскими территориальными подразделениями, Общественным объединением «Региональное развитие», Азербайджанским обществом кардиологов и компанией «Servier Azerbaijan».