Molekulyar Biologiya İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə ixtisas imtahanı keçirilib + Foto May 06, 2026 | 15:37 / İmtahanlar
AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunda 2026-cı il üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorant və dissertantların yaz imtahan sessiyası başlayıb. İmtahanlar Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 11 iyun tarixli 728 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Elmi dərəcələr verilməsi qaydası haqqında Əsasnamə”nin 2.11-ci bəndinə uyğun olaraq təşkil edilib. Mayın 5-də institutun 2422.01-“Biotexnologiya (o cümlədən bionanotexnologiyalar)” ixtisası üzrə sabiq dissertantı Məryəm Fikrət qızı Qafarzadə imtahanda iştirak edib. İmtahan uğurla başa çatıb.

В Институте молекулярной биологии проведён экзамен по специальности для подготовки докторов философии. + Фото Мая 06, 2026 | 15:37 / Экзамены
В Институте молекулярной биологии Министерства науки и образования Азербайджанской Республики началась весенняя экзаменационная сессия 2026 года для докторантов и диссертантов по подготовке докторов философии. Экзамены организованы в соответствии с пунктом 2.11 «Положения о порядке присуждения учёных степеней», утверждённого Указом Президента Азербайджанской Республики №728 от 11 июня 2019 года. 5 мая в экзамене приняла участие бывший диссертант института по специальности 2422.01 – «Биотехнология (в том числе бионанотехнологии)» Марьям Фикрет кызы Гафарзаде. Экзамен успешно завершился.