Molekulyar Biologiya İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə ixtisas imtahanı keçirilib + Foto May 06, 2026 | 15:37 / İmtahanlar
AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunda 2026-cı il üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorant və dissertantların yaz imtahan sessiyası başlayıb. İmtahanlar Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 11 iyun tarixli 728 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Elmi dərəcələr verilməsi qaydası haqqında Əsasnamə”nin 2.11-ci bəndinə uyğun olaraq təşkil edilib. Mayın 5-də institutun 2422.01-“Biotexnologiya (o cümlədən bionanotexnologiyalar)” ixtisası üzrə sabiq dissertantı Məryəm Fikrət qızı Qafarzadə imtahanda iştirak edib. İmtahan uğurla başa çatıb.

At the Institute of Molecular Biology, the specialty examination for PhD training has been held + Photo May 06, 2026 | 15:37 / Examinations
The spring examination session for doctoral candidates applying for PhD training in 2026 has started at the Institute of Molecular Biology of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan. The examinations are organized in accordance with Clause 2.11 of the “Regulations on the awarding of scientific degrees,” approved by the Decree No. 728 of the President of the Republic of Azerbaijan dated June 11, 2019. On May 5, Maryam Fikrat Gafarzade, a former doctoral student in the specialty 2422.01 – “Biotechnology (including bionanotechnologies),” took part in the examination. The examination was successfully completed.