Molekulyar Biologiya İnstitutunun əməkdaşı Turanə İsgəndərovanın dissertasiya işi Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq edilib + Foto May 18, 2026 | 14:00 / Mühüm hadisələr
AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının elmi işçisi  Turanə İsgəndərovanın "Flaq yarpağin təbii və quraqlıqla induksiya olunan qocalması zamani buğdada antioksidant sistemin, ultrastruktur xüsusiyyətlərin və bəzi genlərin ekspressiyasinin tədqiqi” mövzusunda dissertasiya işi Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq edilib və Turanə İsgəndərova 2415.01- Molekuolyar Biologiya ixtisasında biologiya üzrə fəlsəfə doktoru adına layiq görülüb.
Molekulyar Biologiya İnstitutunun kollektivi adından Turanə xanımı təbrik edir və ona elmi fəaliyyətində daha böyük uğurlar arzulayırıq.

Диссертационная работа сотрудницы Институт молекулярной биологии Турана Искендерова утверждена Высшей аттестационной комиссией + Фото Мая 18, 2026 | 14:00 / Важные события
Диссертационная работа научного сотрудника лаборатории биоадаптации Института молекулярной биологии Министерства науки и образования Азербайджанской Республики Тураны Искендеровой на тему «Исследование антиоксидантной системы, ультраструктурных особенностей и экспрессии некоторых генов в процессе естественного и индуцированного засухой старения флагового листа у пшеницы» утверждена Высшей аттестационной комиссией. Туране Искендеровой присуждена ученая степень доктора философии по биологии по специальности 2415.01 – молекулярная биология.
От имени коллектива Института молекулярной биологии поздравляем Турану ханум и желаем ей больших успехов в дальнейшей научной деятельности.