Molekulyar Biologiya İnstitutunun əməkdaşları Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun Qobustan Bölgə Təcrübə Stansiyasında elmi ezamiyyətdə olublar + Foto İyn 09, 2026 | 14:43 / Ezamiyyətlər
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Molekulyar Biologiya İnstitutunun Xloroplastların molekulyar funksional təşkili və məhsuldarlıq prosesləri laboratoriyasının əməkdaşları AMEA-nın müxbir üzvü İbrahim Əzizov, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları Ülkər İbrahimova, Mayaxanım Xanışova və elmi işçi Könül Tağıyeva Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun Qobustan Bölgə Təcrübə Stansiyasında əkilmiş yeddinci nəsil buğda hibridlərinin inkişafını qiymətləndirmək üçün elmi ezamiyyətdə olublar. Ezamiyyə zamanı bitkilərin xəstəliklərə görə qiymətləndiriməsi prosesi, fenoloji müşahidələr aparılıb, analizlər üçün nümunələr götürülüb.

Researchers of the Institute of Molecular Biology conducted a scientific mission to the Gobustan Regional Experimental Station of the Research Institute of Crop Husbandry + Photo Jun 09, 2026 | 14:43 / Scientific mission
Researchers of the Laboratory of Molecular Functional Organization of Chloroplasts and Productivity Processes of the Institute of Molecular Biology under the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, corresponding member of ANAS Ibrahim Azizov, PhD in Biology Ulkar Ibrahimova, PhD in Biology Mayakhanim Khanishova, and researcher Konul Taghiyeva, conducted a scientific mission to the Gobustan Regional Experimental Station of the Research Institute of Crop Husbandry to evaluate the development of seventh-generation wheat hybrids cultivated at the station. During the visit, the plants were assessed for diseases, phenological observations were carried out, and samples were collected for further analyses.