Populyasiya Genomiksi laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Aygün Mustafazadə Anadolu Universitetində elmi ezamiyyətdə olub + Foto İyn 23, 2026 | 14:00 / Ezamiyyətlər
AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunun Populyasiya Genomiksi laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Aygün Mustafazadə 11 aprel – 15 iyun 2026-ci il tarixlərində Türkiyə Respublikasının Eskişehir şəhərində yerləşən Anadolu Universitetində elmi ezamiyyətdə olub. Ezamiyyənin məqsədi A. Mustafazadənin dissertasiya işinin mövzusu olan “Leykemiya hüceyrə xətlərində kurkumin və bortezomib kombinasiyasının molekulyar təsir mexanizmlərinin araşdırılması” istiqamətində elmi-tədqiqat işlərinin aparılması olub. Ezamiyyət müddətində tədqiqatçı hüceyrə biologiyası, molekulyar genetika və analitik metodlar sahələrində nəzəri və praktiki biliklərini təkmilləşdirib, müasir laboratoriya metodlarının tətbiqi üzrə təcrübə qazanıb. Aparılan tədqiqatlar çərçivəsində əldə olunan nəticələr dissertasiya işinin tamamlanması üçün mühüm elmi baza formalaşdırıb və gələcək elmi nəşrlərin hazırlanmasına zəmin yaradıb.

Junior researcher of the Population Genomics Laboratory Aygun Mustafazade conducted research at Anadolu University + Photo Jun 23, 2026 | 14:00 / Scientific mission
From April 11 to June 15, 2026, Aygun Mustafazade, a Junior Researcher at the Population Genomics Laboratory of the Institute of Molecular Biology, Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, conducted research at Anadolu University in Eskişehir, Türkiye, as part of her doctoral studies. The research focused on her dissertation topic, entitled “Investigation of the molecular mechanisms of the combined effects of Curcumin and Bortezomib in leukemia cell lines.” During her stay at the university, she expanded her theoretical and practical knowledge in the fields of cell biology, molecular genetics, and analytical methods, and gained experience in the application of modern laboratory techniques. The findings obtained during the research contributed significantly to the advancement of her dissertation work and provided a solid foundation for future scientific publications.