Molekulyar Biologiya İnstitutunun əməkdaşı Günay İsmayılovanın dissertasiya işi Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq edilib + Foto İyl 07, 2026 | 13:33 / Mühüm hadisələr
AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunun Biotexnologiya və biomühəndislik laboratoriyasının elmi işçisi Günay İsmayılovanın “İn vitro şəraitində təcrid edilmiş buğda kulturasında epigenetik dəyişikliklərin öyrənilməsi” mövzusunda dissertasiya işi Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq edilmişdir. Qərara əsasən, Günay İsmayılovaya 2422.01 – “Biotexnologiya (o cümlədən bionanotexnologiyalar)” ixtisasında biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilmişdir.
Molekulyar Biologiya İnstitutunun kollektivi adından Günay xanımı əldə etdiyi bu nailiyyət münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, ona gələcək elmi fəaliyyətində yeni uğurlar arzulayırıq.

Диссертационная работа сотрудницы Института молекулярной биологии Гюнай Исмайловой утверждена Высшей аттестационной комиссией + Фото Июл 07, 2026 | 13:33 / Важные события
Диссертационная работа научного сотрудника лаборатории биотехнологии и биоинженерии Института молекулярной биологии Министерства науки и образования Азербайджанской Республики Гюнай Исмайловой на тему «Изучение эпигенетических изменений в культуре пшеницы, изолированной в условиях in vitro» утверждена Высшей аттестационной комиссией. Согласно принятому решению, Гюнай Исмайловой присуждена ученая степень доктора философии по биологии по специальности 2422.01 – «Биотехнология (в том числе бионанотехнологии)».
От имени коллектива Института молекулярной биологии сердечно поздравляем Гюнай ханум с этим достижением и желаем ей новых успехов и значительных достижений в дальнейшей научной деятельности.