Molekulyar Biologiya İnstitutunun əməkdaşı Günay İsmayılovanın dissertasiya işi Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq edilib + Foto İyl 07, 2026 | 13:33 / Mühüm hadisələr
AR ETN Molekulyar Biologiya İnstitutunun Biotexnologiya və biomühəndislik laboratoriyasının elmi işçisi Günay İsmayılovanın “İn vitro şəraitində təcrid edilmiş buğda kulturasında epigenetik dəyişikliklərin öyrənilməsi” mövzusunda dissertasiya işi Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən təsdiq edilmişdir. Qərara əsasən, Günay İsmayılovaya 2422.01 – “Biotexnologiya (o cümlədən bionanotexnologiyalar)” ixtisasında biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilmişdir.
Molekulyar Biologiya İnstitutunun kollektivi adından Günay xanımı əldə etdiyi bu nailiyyət münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, ona gələcək elmi fəaliyyətində yeni uğurlar arzulayırıq.

Dissertation of Gunay Ismayilova, researcher at the Institute of Molecular Biology, was approved by the Supreme Attestation Commission + Photo Jul 07, 2026 | 13:33 / Important events
The dissertation of Gunay Ismayilova, a researcher at the Laboratory of Biotechnology and Bioengineering of the Institute of Molecular Biology of the MSE RA, entitled "Study of epigenetic changes in in vitro-isolated wheat culture," has been approved by the Supreme Attestation Commission. According to the decision, Gunay Ismayilova has been awarded the degree of Doctor of Philosophy in Biology in the specialty 2422.01 – Biotechnology (including Bionanotechnology).
On behalf of the staff of the Institute of Molecular Biology, we sincerely congratulate Gunay khanym on this achievement and wish her continued success and many new accomplishments in her future scientific career.