İnstitutun əməkdaşları Sankt Peterburqda keçirilən beynəlxalq konfransda iştirak ediblər + Foto İyl 01, 2019 | 10:00 / Konfranslar, iclaslar
İyunun 23-dən 28-nə kimi Rusiya Federasiyasının Sankt Peterburq şəhərində “Davamlı İnkişaf üçün fotosintez və hidrogen enerjisi tədqiqatları” mövzusunda 10-cu beynəlxalq konfrans keçirildi. Konfransda Avstraliya, Avstriya, Azərbaycan, Bolqarıstan, Böyük Britaniya, Almaniya, İsrail, Belarusiya, Ukrayna, İran, Yaponiya, Rusiya və s. ölkələrdən 200-dən çox alim iştirak edirdi. Konfrans iştirakçıları fotosintez və hidrogen enerjisi, süni fotosintez və nanotexnologiyalar üzrə fundamental və tətbiqi aspektdə aparılan tədqiqatlar ilə tanış olmaq imkanı əldə etdilər. Bu görüş müxtəlif ölkələrdən olan tələbələr, aspirantlar və  alimlər üçün professional əlaqələr yaratmaq və əməkdaşlıq üçün yeni imkanlar açdı. Konfransda Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunu Karbonun Fotosintetik Assimilyasiyası laboratoriyasının müdiri, b.e.d. Şahniyar Bayramov, Bioadaptasiya laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Nərgiz Bayramova və Biokimya ixtisası üzrə birinci kurs magistrantı Leyla Xəlilova təmsil etmişlər. Əməkdaşlarımızın təqdim etdikləri posterlər böyük maraqla qarşılandı.

Сотрудники института приняли участие в международной конференции, проходившей в Санкт-Петербурге + Фото Июл 01, 2019 | 10:00 / Конференции, встречи
С 23-го по 28-е июня в городе Санкт-Петербург Российской Федерации прошла 10-я международная конференция «Исследования фотосинтеза и водородной энергии для последовательного развития». В конференции приняли участие более 200 ученых из Австралии, Австрии, Азербайджана, Болгарии, Великобритании, Германии, Израиля, Беларуси, Украины, Ирана, Японии, России и других стран. Участники конференции получили возможность ознакомиться с исследованиями, проводимыми в фундаментальном и прикладном аспектах в области фотосинтеза и водородной энергии, искусственного фотосинтеза и нанотехнологий. Эти встречи открыли новые возможности для сотрудничества и налаживания профессиональных связей между студентами, аспирантами и учеными из разных стран мира.
На конференции Институт Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА представляли заведующий лабораторией «Фотосинтетическая ассимиляция углерода» д.б.н. Шахнияр Байрамов, младший научный сотрудник лаборатории «Биоадаптация» Наргиз Байрамова и магистрант 1-го курса специальности «Биохимия» Лейла Халилова. Представленные нашими сотрудниками постеры были встречены на конференции с большим интересом.