İnstitutun əməkdaşları Sankt Peterburqda keçirilən beynəlxalq konfransda iştirak ediblər + Foto İyl 01, 2019 | 10:00 / Konfranslar, iclaslar
İyunun 23-dən 28-nə kimi Rusiya Federasiyasının Sankt Peterburq şəhərində “Davamlı İnkişaf üçün fotosintez və hidrogen enerjisi tədqiqatları” mövzusunda 10-cu beynəlxalq konfrans keçirildi. Konfransda Avstraliya, Avstriya, Azərbaycan, Bolqarıstan, Böyük Britaniya, Almaniya, İsrail, Belarusiya, Ukrayna, İran, Yaponiya, Rusiya və s. ölkələrdən 200-dən çox alim iştirak edirdi. Konfrans iştirakçıları fotosintez və hidrogen enerjisi, süni fotosintez və nanotexnologiyalar üzrə fundamental və tətbiqi aspektdə aparılan tədqiqatlar ilə tanış olmaq imkanı əldə etdilər. Bu görüş müxtəlif ölkələrdən olan tələbələr, aspirantlar və  alimlər üçün professional əlaqələr yaratmaq və əməkdaşlıq üçün yeni imkanlar açdı. Konfransda Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunu Karbonun Fotosintetik Assimilyasiyası laboratoriyasının müdiri, b.e.d. Şahniyar Bayramov, Bioadaptasiya laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Nərgiz Bayramova və Biokimya ixtisası üzrə birinci kurs magistrantı Leyla Xəlilova təmsil etmişlər. Əməkdaşlarımızın təqdim etdikləri posterlər böyük maraqla qarşılandı.

Researchers of the institute participated in the international conference held in Sankt Petersburg + Photo Jul 01, 2019 | 10:00 / Conferences, assemblies
The 10th International Conference on "Photosynthesis and Hydrogen Energy Surveys for Sustainable Development" was held in St. Petersburg, Russia, on June 23-28. More than 200 scientists from Australia, Austria, Azerbaijan, Bulgaria, Great Britain, Germany, Israel, Belarus, Ukraine, Iran, Japan, Russia, and other countries took part in the conference. Conference participants had the opportunity to get acquainted with photosynthesis and hydrogen energy, fundamental and applied researches on artificial photosynthesis and nanotechnology. This meeting opened new opportunities for professional relations and cooperation for students, postgraduates and scholars from different countries. Head of the laboratory of Enzymology of Photosynthetic Carbon Assimilation, doctor of sciences in biology Shahniyar Bayramov, junior researcher of Bioadaptation laboratory Nargiz Bayramova and 1st-year master student on the specialty of Biochemistry Leyla Khalilova represented the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. The posters presented by our colleagues were met with great interest.