"Elm" nəşriyyatının fəaliyyəti təkmilləşdirilir + Foto İyl 17, 2019 | 14:44 / Nəşrlər
Bu gün AMEA Rəyasət Heyətinin növbəti iclası keçirilib. Tədbirdə AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə "Elm" nəşriyyatının fəaliyyətindən danışıb. Bildirib ki, akademiya təsis edildiyi vaxtdan fəaliyyət göstərən nəşriyyat xalqımızın elmi potensialının təbliğində, onun geniş oxucu kütləsinə çatdırılmasında, ümumən mədəni-mənəvi və intellektual inkişafımızda mühüm rol oynayıb.
Akademik Akif Əlizadə "Elm" nəşriyyatının hazırda müxtəlif növ elmi nəşrlərin - monoqrafiyalar, seçilmiş əsərlər, elmi məcmuələr, lüğətlər, biblioqrafik ədəbiyyatlar və s. hazırlanması sahəsində ixtisaslaşdığını qeyd edib. Vurğulayıb ki, dünyada nəşriyyat işi sahəsində, xüsusilə akademik nəşrlərin hazırlanması və yayımında baş verən yeniliklər "Elm" nəşriyyatının işinin günün tələbləri səviyyəsində qurulmasını, onun fəaliyyət istiqamətlərinin genişləndirilməsini zəruri edir.
AMEA Rəyasət Heyəti qeyd olunanları nəzərə alaraq "AMEA-nın "Elm" nəşriyyatının fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi üzrə 2019-2020-ci illər üçün Tədbirlər Planı"nı təsdiq edib. Tədbirlər Planına əsasən, "Elm" nəşriyyatının yeni korporativ imicinin formalaşdırılması, maddi-texniki bazasının gücləndirilməsi, beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi, müasir tələblər səviyyəsində rəsmi veb-saytının hazırlanması və s. nəzərdə tutulur.

The activity of "Science" publishing house is improved + Photo Jul 17, 2019 | 14:44 / Publications
President of ANAS, academician Akif Alizadeh spoke about the activities of "Elm" publishing house. He said that since the foundation of the academy, publishing has played an important role in promoting the scientific potential of our people, its reach to the broad masses of readers and, in general, in the cultural, spiritual and intellectual development.
Academician Akif Alizadeh underlined that the innovations in the field of publishing, especially in the preparation and broadcasting of academic publications, require the work of the "Elm" publishing house to be up-to-date and to expand its activities.
The Presidium of ANAS has approved the "Action Plan for the improvement of the activity of the Science Publishing House of the National Academy of Sciences for 2019-2020", taking into account the mentioned. According to the Action Plan it is intended formation of a new corporate image of the "Elm" publishing house, strengthening its material and technical basis, expansion of international cooperation, preparation of the official website at the level of modern requirements, etc.