Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu və Fransanın Monpelye Universitetinin doktorantı Hüseynova Fidan Elm qəzetinə müsahibə vermişdir Sen 02, 2019 | 14:00 / Mühüm hadisələr
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Molekulyar Biotexnologiya laboratoriyasının kiçik elmi işçisi, AMEA və Monpelye Universitetinin birgə doktorantura proqramının qalibi olmuş, hazırda Monpelye Universitetinin doktoranturasında təhsil alan Fidan Hüseynova Elm qəzetinin müxbirinə müsahibə vermişdir. “Toxumanın bərpası üçün diş pulpası kök hüceyrələrinin angiogenik aktivləşdirilməsi” mövzusunda tədqiqat aparan Fidan Hüseynovanın elmi rəhbəri Monpelye tərəfindən professor Veronique-Barragan Montero və Azərbaycan tərəfindən Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun direktor müavini Ələmdər Məmmədovdur.

Докторант Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий и Университета Монпелье Франции Гусейнова Фидан дала интервью газете «Наука» Сен 02, 2019 | 14:00 / Важные события
Младший научный сотрудник лаборатории «Молекулярная биотехнология» Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий Фидан Гусейнова, ставшая победителем совместной докторантской программы НАНА и Университета Монпелье, и в настоящее время обучающаяся в докторантуре Университета Монпелье, дала интервью газете «Наука». Научными руководителями Фидан Гусейновой, работающей над диссертационной работой на тему «Ангиогеническая активизация стволовых клеток зубной пульпы для восстановления тканей», являются профессор Вероник-Барраган Монтеро со стороны Франции и заместитель директора Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий Аламдар Мамедов со стороны Азербайджана.