AMEA-nın Rəyasət Heyətinin yeni tərkibi təsdiqlənib Dek 28, 2019 | 15:00 / Mühüm hadisələr
Dekabrın 28-də keçirilən Akademiyanın Ümumi yığıncağında AMEA Rəyasət Heyətinin 11 nəfərdən ibarət yeni tərkibi təsdiq olunub.
Qərara əsasən, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev, AMEA-nın birinci vitse-prezidentləri, akademiklər İsa Həbibbəyliİbrahim Quliyev, AMEA-nın vitse-prezidentləri, akademiklər Tofiq NağıyevDilqəm TağıyevNərgiz Paşayevaİradə HüseynovaRasim Əliquliyev, AMEA-nın akademik-katibi, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa SadıqovNaxçıvan Bölməsinin sədri, akademik İsmayıl Hacıyev və Gəncə Bölməsinin sədri, akademik Fuad Əliyev Rəyasət Heyətinin tərkibinə daxil ediliblər.

Approved the new composition of the Presidium of ANAS Dec 28, 2019 | 15:00 / Important events
A new composition of the Presidium of ANAS, consisting of 11 people, was approved at the General Assembly of the Academy on December 28.
According to the decision, president of ANAS academician Ramiz Mehdiyev, first vice-presidents of ANAS, academicians Isa HabibbayliIbrahim Guliyev, vice-presidents of ANAS, academicians Tofig NagiyevDilgam TagiyevNargiz PashayevaIrada HuseynovaRasim Alguliyev, academician-secretary of ANAS corresponding member of ANAS Aminagha Sadigov, chairman of Nakhchivan Division academician Ismayil Hajiyev and chairman of Ganja Division academician Fuad Aliyev are included in the Presidium.