AMEA-nın Rəyasət Heyətinin yeni tərkibi təsdiqlənib Dek 28, 2019 | 15:00 / Mühüm hadisələr
Dekabrın 28-də keçirilən Akademiyanın Ümumi yığıncağında AMEA Rəyasət Heyətinin 11 nəfərdən ibarət yeni tərkibi təsdiq olunub.
Qərara əsasən, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev, AMEA-nın birinci vitse-prezidentləri, akademiklər İsa Həbibbəyliİbrahim Quliyev, AMEA-nın vitse-prezidentləri, akademiklər Tofiq NağıyevDilqəm TağıyevNərgiz Paşayevaİradə HüseynovaRasim Əliquliyev, AMEA-nın akademik-katibi, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa SadıqovNaxçıvan Bölməsinin sədri, akademik İsmayıl Hacıyev və Gəncə Bölməsinin sədri, akademik Fuad Əliyev Rəyasət Heyətinin tərkibinə daxil ediliblər.

Утвержден новый состав Президиума НАНА Дек 28, 2019 | 15:00 / Важные события
28 декабря на Общем собрании академии был утвержден состоящий из 11 человек новый состав Президиума НАНА.
Согласно решению, в состав Президиума вошли президент НАНА академик Рамиз Мехтиев, первые вице-президенты НАНА академики Иса ГабиббейлиИбрагим Гулиев, вице-президенты НАНА академики Тофик НагиевДилгам ТагиевНаргиз ПашаеваИрада ГусейноваРасим Алгулиев, академик-секретарь НАНА, член-корреспондент НАНА Аминага Садыгов, председатель Нахчыванского отделения академик Исмаил Гаджиев и председатель Гянджинского отделения академик Фуад Алиев