Akademik Xoşbəxt Yusifzadənin 90 illik yubileyi qeyd olunub Yan 15, 2020 | 11:24 / Yubileylər
Yanvarın 14-də görkəmli neftçi-alim və geoloq, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin birinci vitse-prezidenti, akademik Xoşbəxt Yusifzadənin 90 illik yubileyi münasibətilə mərasim keçirilib.
Mərasimdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva da iştirak ediblər.
Tədbir çərçivəsində “Xoşbəxt Yusifzadənin “Heydər Əliyev” ordeni ilə təltif olunması haqqında” ölkə başçısının Sərəncamı oxunub və Prezident İlham Əliyev sözügedən mükafatı akademikə təqdim edib.

90th anniversary of the academician Khoshbakht Yusifzadeh was celebrated Jan 15, 2020 | 11:24 / Anniversaries
On January 14, a ceremony was held on the 90th anniversary of the prominent oil scientist and geologist, the first vice-president of the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan, academician Khoshbakht Yusifzadeh.
President of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Vice President Mehriban Aliyeva also attended the ceremony.
Within the framework of the event, Presidential Order "On awarding Khoshbakht Yusifzadeh with the order “Heydar Aliyev" was read and President Ilham Aliyev presented the award to the academician.