AMEA magistrantlarının attestasiyası keçirilib + Foto Fev 05, 2020 | 15:04 / Mühüm hadisələr
5 fevral 2020-ci il tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İnstitut direktoru akademik İradə Hüseynovanın 04 fevral 2020-ci il tarixli 22 №-li əmri ilə yaradılmış Attestasiya Komissiyası tərəfindən imtahan sessiyasını uğurla başa vurmuş magistrantların attestasiyası aparılıb.
Hazırda institutda 15 magistr, o cümlədən I kursda “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə 3, “Biokimya” ixtisası üzrə 2, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə 3, “Nanobiotexnologiya” ixtisası üzrə 1 nəfər, II kursda “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə Azərbaycan bölməsində 3 nəfər, rus bölməsində 1 nəfər, “Biokimya” ixtisası üzrə 2 nəfər magistr təhsil alır.
İclasda hər bir magistrın imtahan nəticələri, fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilmə vəziyyəti, elmi konfranslarda iştirakı müzakirə edildi. Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə magistrantlar növbəti semestrə keçiriliblər.

Прошла аттестация магистрантов НАНА + Фото Фев 05, 2020 | 15:04 / Важные события
5 февраля 2020-го года в Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА Аттестационная Комиссия, созданная приказом директора института академика Ирады Гусейновой № 22 от 04 февраля 2020-го года, провела аттестацию магистрантов, успешно сдавших экзаменационную сессию.
В настоящее время в магистратуре института обучается 15 магистрантов, в том числе обучающихся на I курсе: по специальности «Молекулярная биология» - 3, по специальности «Биохимия» - 2, по специальности «Биотехнология» - 3, по специальности «Нанобиотехнология» - 1; обучающихся на II курсе: по специальности «Молекулярная биология» - на азербайджанском отделении 3 человека, на русском отделении 1 человек, по специальности «Биохимия» - 2 человека.
На заседании Аттестационной Комиссии состоялось обсуждение результатов экзаменов, выполнения предусмотренных личным рабочим планом научно-исследовательских работ, участия в научных конференциях каждого магистранта по отдельности. Решением Аттестационной Комиссии магистранты были переведены в следующий семестр.