AMEA magistrantlarının attestasiyası keçirilib + Foto Fev 05, 2020 | 15:04 / Mühüm hadisələr
5 fevral 2020-ci il tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İnstitut direktoru akademik İradə Hüseynovanın 04 fevral 2020-ci il tarixli 22 №-li əmri ilə yaradılmış Attestasiya Komissiyası tərəfindən imtahan sessiyasını uğurla başa vurmuş magistrantların attestasiyası aparılıb.
Hazırda institutda 15 magistr, o cümlədən I kursda “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə 3, “Biokimya” ixtisası üzrə 2, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə 3, “Nanobiotexnologiya” ixtisası üzrə 1 nəfər, II kursda “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə Azərbaycan bölməsində 3 nəfər, rus bölməsində 1 nəfər, “Biokimya” ixtisası üzrə 2 nəfər magistr təhsil alır.
İclasda hər bir magistrın imtahan nəticələri, fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilmə vəziyyəti, elmi konfranslarda iştirakı müzakirə edildi. Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə magistrantlar növbəti semestrə keçiriliblər.

Master students of ANAS have been certified + Photo Feb 05, 2020 | 15:04 / Important events
On February 5, The Certification Commission, established by the order No 22, dated February 4, 2020, of the director of the Institute, academician Irada Huseynova, conducted the attestation of master students who successfully completed the examination session.
Note that, currently, a total of 15 postgraduate students study at the Institute in specialties “Molecular Biology”, “Biochemistry”, “Biotechnology” and Nanobiotechnology for Azerbaijan and Russian sectors.
During the meeting, the results of the winter exams of masters, the status of implementation of research projects in individual work plans, participation in scientific conferences were discussed. By the decision of the Certification Commission, the postgraduates were transferred to the next semester.