Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İstehsalat təcrübəsi keçir. + Foto Fev 21, 2020 | 12:08 / Mühüm hadisələr
Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsinin IV kurs tələbələrinin 25 nəfərdən ibarət olan heyəti AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İstehsalat təcrübəsi keçir. Tələbələrin fevral ayının 17-də başlayan təcrübəsi aprelin 19-na kimi davam edəcək. Onlar İnstitutun müxtəlif laboratoriyalarında aparılan elmi-tədqiqat işləri, müasir cihaz və avadanlıqların iş prinsipi ilə tanış olmaqla yanaşı, aparılan təcrübələrdə bilavasitə iştirak edir və dünya praktikasında tətbiq olunan metodları mənimsəyirlər. İnstitutun direktoru, AMEA-nın vitse-prezidenti İradə Hüseynova hər il BDU tələbələrinin AMEA institutlarında istehsalat təcrübəsi keçməsinin elm və təhsilin inteqrasiyası üçün böyük əhəmiyyətini vurğulayaraq, tələbələrə təhsil və tədqiqat işlərində uğurlar arzulayıb.

The students of Baku State University are doing an internship at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Feb 21, 2020 | 12:08 / Important events
25 students of the 4th year students of the Biology Department of Baku State University are doing an internship at the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS. The internship which began on February 17, will last until April 19. In addition to familiarizing themselves with the research work carried out in various laboratories of the Institute, the working principles of modern devices and equipment, they are directly involved in the experiments and master the methods used in world practice. Director of the institute, vice president of ANAS Irada Huseynova stressed the great importance of the internship at the institutes of ANAS for the integration of science and education and wished the students success in their education and research.