Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İstehsalat təcrübəsi keçir. + Foto Fev 21, 2020 | 12:08 / Mühüm hadisələr
Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsinin IV kurs tələbələrinin 25 nəfərdən ibarət olan heyəti AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İstehsalat təcrübəsi keçir. Tələbələrin fevral ayının 17-də başlayan təcrübəsi aprelin 19-na kimi davam edəcək. Onlar İnstitutun müxtəlif laboratoriyalarında aparılan elmi-tədqiqat işləri, müasir cihaz və avadanlıqların iş prinsipi ilə tanış olmaqla yanaşı, aparılan təcrübələrdə bilavasitə iştirak edir və dünya praktikasında tətbiq olunan metodları mənimsəyirlər. İnstitutun direktoru, AMEA-nın vitse-prezidenti İradə Hüseynova hər il BDU tələbələrinin AMEA institutlarında istehsalat təcrübəsi keçməsinin elm və təhsilin inteqrasiyası üçün böyük əhəmiyyətini vurğulayaraq, tələbələrə təhsil və tədqiqat işlərində uğurlar arzulayıb.

Студенты Бакинского Государственного Университета проходят производственную практику в Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА + Фото Фев 21, 2020 | 12:08 / Важные события
Студенты IV курса Биологического факультета Бакинского Государственного Университета в составе 25 человек проходят производственную практику в Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий. Начавшаяся 17-го февраля, практика продлится до 19-го апреля. Студенты, наряду с ознакомлением с ходом научно-исследовательских работ в различных лабораториях, принципом работы современных приборов и оборудования, принимают также непосредственное участие в проводимых экспериментах и осваивают применяемые в мировой практике научные методы. Директор института, вице-президент НАНА Ирада Гусейнова отметила, что прохождение студентами БГУ производственной практики в институтах НАНА имеет большое значение для интеграции науки и образования, и пожелала им успехов в учебе и исследовательской работе.