AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 1 mart Beynəlxalq Mülki Müdafiə Gününə həsr olunmuş “Mülki Müdafiə və Hər bir evdə ilk yardım edən” mövzusu ilə bağlı tədbir keçirilib. + Foto Fev 28, 2020 | 14:50 / Tədbirlər
28.02.2020-ci il tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 1 mart Beynəlxalq Mülki Müdafiə Gününə həsr olunmuş “Mülki Müdafiə və Hər bir evdə ilk yardım edən” mövzusu ilə bağlı tədbir keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə açan institut üzrə Mülki Müdafiə qərargahının rəisi vəzifəsinin icraçısı, b.ü.f.d., dosent Ələmdar Məmmədov tədbirin məqsədinin fövqəladə halların qarşısının alınması və bu vəziyyətdə insanların zəruri davranış qaydaları ilə təlimatlandırılması olduğunu bildirib. O həmçinin istər müharibə, istərsə də dinc şəraitdə əhalinin müdafiəsinin başlıca vəzifə olduğunu bildirib. O qeyd etdi ki, hər bir vətəndaş fövqəladə hallara hazır olmalı, belə hadisələr baş verərsə, özünün və yaxınlarının həyatını qorumaq üçün zəruri davranış qaydaları ilə tanış olmalıdır. Təhlükəsizlik qaydalarına biganəlik həyatımız üçün təhlükədir. İnstitutun direktoru akademiyanın vitse-prezidenti İradə Hüseynova institutda bu istiqamətdə görülmüş işlər barədə məlumat verib. Tədbirin sonunda yanğın təhlükəsizliyi ilə bağlı institutun həyətində təlim keçirildi.

The event dedicated to “1 March World Civil Defense Day and First aid in every house” was held + Photo Feb 28, 2020 | 14:50 / Events
On February 28 the event dedicated to “1 March World Civil Defense Day and First aid in every house” was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. Opening the event, Chief of the Civil Defense Headquarters of the Institute, Ph.D., Associate Professor Alamdar Mammadov said that the purpose of the event was to prevent emergencies and to instruct people in this situation with the necessary rules of behavior. He also said that the protection of the population, whether in war or in peace, is a priority. He noted that every citizen should be prepared for emergencies and, if such events occur, everyone has to get acquainted with the necessary rules of behavior to protect the lives of themselves and their loved ones. Indifference to safety rules is a threat to our lives. Director of the Institute Irada Huseynova informed about the work done in this direction at the Institute. After the event, fire safety training was held in the yard of the institute.