AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 1 mart Beynəlxalq Mülki Müdafiə Gününə həsr olunmuş “Mülki Müdafiə və Hər bir evdə ilk yardım edən” mövzusu ilə bağlı tədbir keçirilib. + Foto Fev 28, 2020 | 14:50 / Tədbirlər
28.02.2020-ci il tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 1 mart Beynəlxalq Mülki Müdafiə Gününə həsr olunmuş “Mülki Müdafiə və Hər bir evdə ilk yardım edən” mövzusu ilə bağlı tədbir keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə açan institut üzrə Mülki Müdafiə qərargahının rəisi vəzifəsinin icraçısı, b.ü.f.d., dosent Ələmdar Məmmədov tədbirin məqsədinin fövqəladə halların qarşısının alınması və bu vəziyyətdə insanların zəruri davranış qaydaları ilə təlimatlandırılması olduğunu bildirib. O həmçinin istər müharibə, istərsə də dinc şəraitdə əhalinin müdafiəsinin başlıca vəzifə olduğunu bildirib. O qeyd etdi ki, hər bir vətəndaş fövqəladə hallara hazır olmalı, belə hadisələr baş verərsə, özünün və yaxınlarının həyatını qorumaq üçün zəruri davranış qaydaları ilə tanış olmalıdır. Təhlükəsizlik qaydalarına biganəlik həyatımız üçün təhlükədir. İnstitutun direktoru akademiyanın vitse-prezidenti İradə Hüseynova institutda bu istiqamətdə görülmüş işlər barədə məlumat verib. Tədbirin sonunda yanğın təhlükəsizliyi ilə bağlı institutun həyətində təlim keçirildi.

В Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА прошло мероприятие на тему «Гражданская Оборона и оказывающий первую помощь в каждом доме», посвященное 1 Марта – Международному Дню Гражданской Обороны + Фото Фев 28, 2020 | 14:50 / Мероприятия
28 февраля 2020-го года в Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА прошло мероприятие на тему «Гражданская Оборона и оказывающий первую помощь в каждом доме», посвященное 1 марта – Международному Дню Гражданской Обороны. Собрание вступительным словом открыл исполняющий обязанности начальника Штаба Гражданской Обороны, доктор философии по биологии, доцент Аламдар Мамедов, заявив, что целью мероприятия является предотвращение чрезвычайных ситуаций и инструктирование населения о правилах поведения в подобных ситуациях. Он также отметил, что главной задачей ГО является защита населения как в мирных условиях, так и в условиях войны. А.Мамедов отметил, что каждый гражданин должен быть готов к чрезвычайным ситуациям, и он должен быть знаком с правилами поведения в таких ситуациях для защиты себя и своих близких. Равнодушие к правилам безопасности является угрозой для нашей жизни. Директор института, вице-президент НАНА, академик Ирада Гусейнова поделилась с участниками собрания информацией о работе, проводимой в институте в этом направлении. В конце мероприятия во дворе института прошла тренировка по обеспечению безопасности во время пожара.