Koronavirusun yeni əlamətləri aşkarlandı Apr 12, 2020 | 13:28 / Maraqlı məlumatlar
“Report” xəbər verir ki, bu barədə “JAMA Neurology”da dərc edilmiş tədqiqatda Çin alimləri bildirib.
Mütəxəssislər koronavirusun yayılmasının episentri olmuş Uhan şəhərinin 214 xəstə sakini haqqında məlumatları araşdırıblar. Məlum olub ki, virusa yoluxmuş bütün xəstələrin 36 faizində (ağır xəstələrin isə 46 faizində) aydın olmayan nitq, həmçinin beyində qan dövranının pozulması, şüur pozğunluğu və əzələ zəifliyi aşkarlanıb.
Bu halda xəstələr daha əvvəl koronavirusun öskürək, baş ağrısı və yüksək temperatur kimi məlum simptomlarını hiss etməyə davam edirdilər.

New symptoms of coronavirus have been identified Apr 12, 2020 | 13:28 / Interesting information
According to the report.az, this was stated by Chinese scientists in a study published in “JAMA Neurology”.
Specialists examined data on 214 sick residents of Wuhan, the epicenter of the coronavirus outbreak. It was found that 36% of all infected patients (46% of critically ill patients) had speech impediments, as well as circulatory disorders in the brain, impaired consciousness and muscle weakness.
In this case, patients continued to experience previously known symptoms of the coronavirus, such as cough, headache, and fever.