Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna vəsait köçürüb May 01, 2020 | 11:20 / Mühüm hadisələr
AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu (MBBİ) Prezident İlham Əliyevin “Azərbaycan Respublikasında əhalinin sağlamlığının qorunması və koronavirus infeksiyasına qarşı mübarizənin gücləndirilməsi ilə bağlı tədbirlər haqqında” 2020-ci il 19 mart tarixli Fərmanına əsasən yaradılmış Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna yardım kampaniyasına qoşulub.
İnstitut əməkdaşları bir aylıq əməkhaqqılarının bir hissəsini könüllü şəkildə fonda ianə ediblər. Ümumilikdə müəssisə tərəfindən fonda 900 manat vəsait köçürülüb.
Qeyd edək ki, MBBİ əməkdaşları koronavirusla mübarizə ilə bağlı maarifləndirmə tədbirlərində yaxından iştirak edir, həmçinin Nazirlər Kabinetinin qərar və tövsiyələrinə ciddi riayət edirlər.

Institute of Molecular Biology and Biotechnology transfers funds to Coronavirus Relief Fund May 01, 2020 | 11:20 / Important events
Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS has joined the campaign to support the Coronavirus Relief Fund established by the Decree of President Ilham Aliyev "On measures to protect public health and strengthen the fight against coronavirus infection in the Republic of Azerbaijan" dated March 19, 2020.
Employees of the institute voluntarily donated part of their monthly salary to the fund. In total, the company transferred 900 manat to the fund.