Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna vəsait köçürüb May 01, 2020 | 11:20 / Mühüm hadisələr
AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu (MBBİ) Prezident İlham Əliyevin “Azərbaycan Respublikasında əhalinin sağlamlığının qorunması və koronavirus infeksiyasına qarşı mübarizənin gücləndirilməsi ilə bağlı tədbirlər haqqında” 2020-ci il 19 mart tarixli Fərmanına əsasən yaradılmış Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna yardım kampaniyasına qoşulub.
İnstitut əməkdaşları bir aylıq əməkhaqqılarının bir hissəsini könüllü şəkildə fonda ianə ediblər. Ümumilikdə müəssisə tərəfindən fonda 900 manat vəsait köçürülüb.
Qeyd edək ki, MBBİ əməkdaşları koronavirusla mübarizə ilə bağlı maarifləndirmə tədbirlərində yaxından iştirak edir, həmçinin Nazirlər Kabinetinin qərar və tövsiyələrinə ciddi riayət edirlər.

Институт молекулярной биологии и биотехнологий перевел средства в Фонд поддержки борьбы с коронавирусом Мая 01, 2020 | 11:20 / Важные события
Институт молекулярной биологии и биотехнологий НАНА присоединился к кампании помощи Фонду поддержки борьбы с коронавирусом, который был учрежден Указом Президента Ильхама Алиева «О мерах по охране здоровья населения и усилению борьбы с коронавирусной инфекцией в Азербайджанской Республике» от 19 марта 2020 года.
Сотрудники института добровольно перечислили часть своей месячной заработной платы в фонд. В целом учреждение перечислило в фонд 900 манатов.
Отметим, что сотрудники института принимают активное участие в просвещении населения в связи с коронавирусом, а также строго соблюдают постановления и рекомендации Кабинета министров.