MBBİ-nin gənc mütəxəssisi Belçika Krallığının Gent Universitetinin doktoranturasına qəbul olub May 15, 2020 | 11:11 / Mühüm hadisələr
MBBİ-nin magistraturasının məzunu, Bitki biotexnologiyası laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Elnarə Sadıqova Belçika Krallığının Gent Universitetinin doktoranturasına qəbul olub. Onun Gent Universitetinin Tətbiqi in vitro Bitki Biotexnologiyası laboratotiyasında “Bitkilərdə kök və meristem hüceyrələrin in vitro regenerasiyası üçün yeni üsullar” mövzusunda tədqiqat işi aparması planlaşdırılıb.
E. Sadıqova “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində keçirilən müsabiqədə iştirak edərək təqaüd haqqı qazanıb.

Молодой специалист ИМББ принят в докторантуру Гентского Университета Королевства Бельгии Мая 15, 2020 | 11:11 / Важные события
Выпускница магистратуры ИМББ младший научный сотрудник лаборатории Биотехнологии растений Эльнара Садыгова принята в докторантуру Гентского Университета Королевства Бельгии. В Университете ею планируется проведение в лаборатории «Прикладная in vitro Биотехнология Растений» научно-исследовательской работы на тему «Новые методы регенерации in vitro клеток корней и меристемы растений».
Э. Садыгова удостоилась права получения стипендии в конкурсе, проводимом в рамках «Государственной Программы по повышению международной конкурентоспособности системы высшего образования Азербайджанской Республики в 2019-2023 годах».