MBBİ-nin gənc mütəxəssisi Belçika Krallığının Gent Universitetinin doktoranturasına qəbul olub May 15, 2020 | 11:11 / Mühüm hadisələr
MBBİ-nin magistraturasının məzunu, Bitki biotexnologiyası laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Elnarə Sadıqova Belçika Krallığının Gent Universitetinin doktoranturasına qəbul olub. Onun Gent Universitetinin Tətbiqi in vitro Bitki Biotexnologiyası laboratotiyasında “Bitkilərdə kök və meristem hüceyrələrin in vitro regenerasiyası üçün yeni üsullar” mövzusunda tədqiqat işi aparması planlaşdırılıb.
E. Sadıqova “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində keçirilən müsabiqədə iştirak edərək təqaüd haqqı qazanıb.

The young researcher of IMBB was admitted to the doctoral program at the University of Ghent, Belgium May 15, 2020 | 11:11 / Important events
The graduate of IMBB, junior research fellow of the laboratory of Plant biotechnology Elnara Sadigova was admitted to the doctoral program at the University of Ghent, Belgium. She is scheduled to conduct research on "New methods for in vitro regeneration of stem and meristem cells in plants" at the Laboratory of Applied In vitro Plant Biotechnology at the University of Ghent.
E.Sadigova won a scholarship in the competition held within the "State Program to increase the international competitiveness of the higher education system in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023."