AMEA-nın Əsas binası yenidən dezinfeksiya olunub + Foto İyn 05, 2020 | 13:16 / Mühüm hadisələr
Məlum olduğu kimi, koronavirus (COVID-19) pandemiyasının Azərbaycanda yarada biləcəyi təhlükələrin qarşısını almaq məqsədilə ölkəmizin aidiyyəti dövlət orqanları tərəfindən kompleks tədbirlər icra olunur.
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin koronavirusla bağlı profilaktik tədbirlər haqqında imzaladığı sərəncama uyğun olaraq, AMEA-da mütəmadi olaraq sanitar-dezinfeksiya və digər qabaqlayıcı işlər həyata keçirilir.
Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargah tərəfindən 31 may 2020-ci il tarixindən etibarən dövlət müəssisələrində çalışan işçilərin sayı ilə bağlı məhdudiyyət ləğv edildiyindən AMEA-da da bütün əməkdaşların işə davamiyyəti 1 iyun 2020-ci il tarixindən bərpa olunub.
Akademiyanın fəaliyyəti bərpa edildikdən sonra qurumun Əsas binasının iş və laboratoriya otaqları yenidən dezinfeksiya olunub, işə çıxan əməkdaşlar maska, spirt və digər qoruyucu vasitələrlə təmin olunublar.
Bununla yanaşı, əməkdaşlar arasında laboratoriyalarda sosial məsafənin saxlanılması tələblərinə riayət etmələri barədə maarifləndirmə işləri aparılıb.

Главное здание НАНА вновь продезинфицировано + Фото Июн 05, 2020 | 13:16 / Важные события
Как известно, для предотвращения угроз, создаваемых пандемией коронавируса (COVID-19) в Азербайджане, соответствующие государственные органы принимают комплексные меры.
В соответствии с распоряжением президента НАНА академика Рамиза Мехтиева о профилактических мероприятиях, связанных с коронавирусом, НАНА регулярно проводит санитарно-дезинфекционные и другие профилактические работы.
В связи с отменой ограничения на численность сотрудников государственных учреждений Оперативным штабом при Кабинете Министров с 31 мая 2020 года, посещаемость всех сотрудников в НАНА была восстановлена с 1 июня 2020 года.
После восстановления деятельности академии рабочие и лабораторные помещения главного здания были продезинфицированы, а сотрудникам были предоставлены маски, спирт и другие средства защиты.
В то же время сотрудники были осведомлены о соблюдении требований социальной дистанции в лабораториях.