Akademik İradə Hüseynova narkomanlığa qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair onlayn konfransda iştirak edib İyn 29, 2020 | 12:00 / Konfranslar, iclaslar
AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova iyunun 25-də “Gənclər arasında narkomanlığa qarşı mübarizənin gücləndirilməsi” mövzusunda keçirilmiş onlayn konfransda iştirak edib. Tədbir Narkomanlığa və Narkotik Vasitələrin Qanunsuz Dövriyyəsinə Qarşı Mübarizə üzrə Dövlət Komissiyası, eləcə də Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə 26 iyun – Narkomaniyaya və Narkobiznesə qarşı Beynəlxalq Mübarizə Günü ilə əlaqədar keçirilib.
Konfransda Baş Nazirin müavini, Narkomanlığa və Narkotik Vasitələrin Qanunsuz Dövriyyəsinə Qarşı Mübarizə üzrə Dövlət Komissiyasının sədri Əli Əhmədov ölkəmizdə narkomanlıq və narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı mübarizə istiqamətində görülən işlər barədə ətraflı məlumat verib.
Tədbirdə çıxış edənlər narkomaniyaya qarşı müvafiq qurumlar və ictimaiyyət tərəfindən birgə mübarizə aparılması, keçirilən maarifləndirmə tədbirlərinin daimi xarakter almasının önəmini vurğulayıblar.

Academician Irada Huseynova took part in an online conference on strengthening the fight against drug abuse Jun 29, 2020 | 12:00 / Conferences, assemblies
Vice-president of ANAS academician Irada Huseynova took part in the online conference on "Strengthening the fight against drug abuse among youth" on June 25. The event was jointly organized by the State Commission on Combating Drug Abuse and Illicit Trafficking, as well as the Ministry of Youth and Sports in connection with June 26 - International Day against Drug Abuse and Illicit Trafficking.
At the conference, Deputy Prime Minister, Chairman of the State Commission on Combating Drug Abuse and Illicit Trafficking Ali Ahmadov provided detailed information about the work done in our country to combat drug addiction and drug trafficking.