Akademik İradə Hüseynova narkomanlığa qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair onlayn konfransda iştirak edib İyn 29, 2020 | 12:00 / Konfranslar, iclaslar
AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova iyunun 25-də “Gənclər arasında narkomanlığa qarşı mübarizənin gücləndirilməsi” mövzusunda keçirilmiş onlayn konfransda iştirak edib. Tədbir Narkomanlığa və Narkotik Vasitələrin Qanunsuz Dövriyyəsinə Qarşı Mübarizə üzrə Dövlət Komissiyası, eləcə də Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə 26 iyun – Narkomaniyaya və Narkobiznesə qarşı Beynəlxalq Mübarizə Günü ilə əlaqədar keçirilib.
Konfransda Baş Nazirin müavini, Narkomanlığa və Narkotik Vasitələrin Qanunsuz Dövriyyəsinə Qarşı Mübarizə üzrə Dövlət Komissiyasının sədri Əli Əhmədov ölkəmizdə narkomanlıq və narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı mübarizə istiqamətində görülən işlər barədə ətraflı məlumat verib.
Tədbirdə çıxış edənlər narkomaniyaya qarşı müvafiq qurumlar və ictimaiyyət tərəfindən birgə mübarizə aparılması, keçirilən maarifləndirmə tədbirlərinin daimi xarakter almasının önəmini vurğulayıblar.

Академик Ирада Гусейнова приняла участие в онлайн-конференции по усилению борьбы с наркоманией Июн 29, 2020 | 12:00 / Конференции, встречи
25 июня вице-президент НАНА академик Ирада Гусейнова приняла участие в онлайн-конференции «Усиление борьбы с наркоманией среди молодежи». Мероприятие было организовано совместно с Государственной комиссией по борьбе со злоупотреблением наркотиками и их незаконным оборотом, а также Министерством молодежи и спорта в связи с 26 июня - Международным днем борьбы со злоупотреблением наркотическими средствами и их незаконным оборотом.
На конференции заместитель премьер-министра, председатель Государственной комиссии по борьбе со злоупотреблением наркотиками и их незаконным оборотом Али Ахмедов подробно рассказал о проделанной в нашей стране работе по борьбе с наркоманией и незаконным оборотом наркотических средств.
На мероприятии была отмечена важность совместной борьбы с наркотиками со стороны соответствующих учреждений и общественности, а также проведения просветительских мероприятий на регулярной основе.