2020/2021-ci tədris ili üçün Azərbaycan bölməsi üzrə magistraturaya 8 minə yaxın tələbə qəbul olub İyn 29, 2020 | 11:07 / Mühüm hadisələr
Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən keçirilən 2020/2021-ci tədris ili üçün ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına müsabiqənin nəticələrinə əsasən 8324 nəfər magistraturaya qəbul olunub.
Azərbaycan bölməsi üzrə 7635, rus bölməsi üzrə 689 nəfər respublika ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarında təhsil alacaq. Qəbul olunanlardan 3069 nəfəri dövlət sifarişi, 5255 nəfəri isə ödənişli əsaslarla təhsil almaq hüququ əldə edib.

8 324 students enrolled in the Master’s of higher educational institutions of Azerbaijan and ANAS Jun 29, 2020 | 11:07 / Important events
Statistical data on the results of admission to the Master’s of higher educational institutions of the Republic of Azerbaijan and ANAS for the academic year 2020/2021 were published.
This year, out of 11,380 bachelors, 8,324 people were enrolled in the Master’s (7635 in the Azerbaijani sector, 689 in the Russian sector).
Of the accepted 3069 people received the right to study on the basis of a state order, 5255 - to study on a paid basis.