Rusiyada dünyada koronavirusa qarşı ilk vaksinin kliniki sınaqları müvəffəqiyyətlə başa çatıb. Alimlər onun insan üçün təhlükəsizliyini təsdiq ediblər.
ria.ru saytı xəbər verir ki, bu barədə Rusiyanın Tibb və Biotexnologiya İnstitutunun direktoru Vadim Tarasov bildirib.
Onun sözlərinə görə, vaksini sınaqdan keçirmiş könüllülərin birinci qrupu evə buraxılıb, ikinci qrup isə artıq iyulun 20-də müşahidə altında buraxılacaq.
Qeyd edək ki, klinik sınaqlar iyunun 18-dən etibarən aparılır. Koronavirusa qarşı vaksin Rusiyanın N.F.Hamalei adına Epidemiologiya və Mikrobiologiya Milli Tədqiqat Mərkəzi tərəfindən hazırlanıb.

Sechenov University has successfully completed testing of the world's first coronavirus vaccine on volunteers, Vadim Tarasov, director of the Institute of Translational Medicine and Biotechnology of the University, told RIA Novosti.
Clinical trials have been conducted since June 18. The vaccine itself was developed by experts of the N. F. Gamalei National Research Center for Epidemiology and Microbiology.
The first group of volunteers will be discharged from the hospital on Wednesday, the second on July 20.