AMEA əməkdaşları “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub İyl 23, 2020 | 13:54 / Mühüm hadisələr
Prezident İlham Əliyev iyulun 22-də Milli Mətbuatın yaranmasının 145 illiyi münasibətilə “Azərbaycan Respublikasının kütləvi informasiya vasitələri nümayəndələrinin təltif edilməsi haqqında” Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, akademiyanın 2 əməkdaşı - AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin rəis müavini, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü Vüqar Haqverdiyev və İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin İctimaiyyətlə əlaqələr və mətbuat sektorunun baş mütəxəssisi Qaliyə Əliyeva kütləvi informasiya vasitələrinin inkişafında xidmətlərinə görə “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunublar.

ANAS employees were awarded the “Tereggi” medal by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan Jul 23, 2020 | 13:54 / Important events
On July 22, on the occasion of the 145th anniversary of the national press, President Ilham Aliyev signed a decree “On awarding representatives of the media of the Republic of Azerbaijan”.
According to the order, for merits in the development of the media, two employees of the academy - deputy head of the Science and Education Office of the Presidium of ANAS, a member of the Writers' Union of Azerbaijan Vugar Hagverdiyev and chief specialist of the Public Relations and Press Sector of the Public Relations, Press and Information Department of the Presidium of ANAS, Galiya Aliyeva were awarded the Tereggi (Progress) medal.