AMEA əməkdaşları “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub İyl 23, 2020 | 13:54 / Mühüm hadisələr
Prezident İlham Əliyev iyulun 22-də Milli Mətbuatın yaranmasının 145 illiyi münasibətilə “Azərbaycan Respublikasının kütləvi informasiya vasitələri nümayəndələrinin təltif edilməsi haqqında” Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, akademiyanın 2 əməkdaşı - AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin rəis müavini, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü Vüqar Haqverdiyev və İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin İctimaiyyətlə əlaqələr və mətbuat sektorunun baş mütəxəssisi Qaliyə Əliyeva kütləvi informasiya vasitələrinin inkişafında xidmətlərinə görə “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunublar.

По Распоряжению Президента Азербайджанской Республики сотрудники НАНА были награждены медалью «Терегги» Июл 23, 2020 | 13:54 / Важные события
22 июля по случаю 145-летия национальной печати Президент Ильхам Алиев подписал Распоряжение «О награждении представителей средств массовой информации Азербайджанской Республики».
Согласно распоряжению, за заслуги в развитии средств массовой информации два сотрудника академии – заместитель начальника Управления науки и образования аппарата Президиума НАНА, член Союза писателей Азербайджана Вюгар Хагвердиев и главный специалист Сектора по связям с общественностью и печати Отдела по связям с общественностью, печати и информации аппарата Президиума НАНА Галия Алиева были награждены медалью «Терегги» («Прогресс»).