AMEA-nın magistraturasında 2020/2021-ci tədris ilinə başlanılıb Sen 17, 2020 | 14:08 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) magistraturasında 2020/2021-ci tədris ili sentyabr ayının 15-dən II kurs tələbələrin fərdi tədris planlarında nəzərdə tutulmuş fənlərin tədrisi ilə başlayıb. Koronavirus pandemiyasının yayılmasının qarşısını almaq məqsədilə dərslər distant formada təşkil edilir. I kurs magistrantların tədris prosesi isə oktyabr ayının 1-dən etibarən ənənəvi formada başlayacaq.
AMEA-nın magistraturasının I kursunda 13 ixtisas, 40 ixtisaslaşma üzrə 56 magistrant, II kursunda isə 22 ixtisas, 75 ixtisaslaşma üzrə 121 magistrant təhsil alır. Beləliklə, hazırda AMEA-nın magistraturasında 23 ixtisas, 81 ixtisaslaşma üzrə 177 magistrant təhsil alır.
AMEA rəhbərliyi tərəfindən magistratura pilləsində təhsilin  müvafiq norma və qaydalara uyğun həyata keçirilməsi üçün bütün zəruri təşkilati tədbirlər görülüb.

В магистратуре НАНА начался 2020/2021 учебный год Сен 17, 2020 | 14:08 / Важные события
2020/2021 учебный год в магистратуре Национальной академии наук Азербайджана (НАНА) начался 15 сентября с преподавания предметов, предусмотренных в индивидуальных учебных программах магистрантов второго курса. В целях предотвращения распространения пандемии коронавируса занятия организуются дистанционно. Учебный процесс для магистрантов первого курса начнется в традиционной форме с 1 октября.
На первом курсе магистратуры НАНА обучаются 56 магистрантов по 13 специальностям, 40 специализациям, на втором курсе - 121 магистрант по 22 специальностям, 75 специализациям. Так, в настоящее время в магистратуре НАНА обучаются 177 магистрантов по 23 специальностям, 81 специализации.
Руководством НАНА приняты все необходимые организационные меры для реализации образовательного процесса в магистратуре согласно соответствующим нормам и правилам.