Xudafərin körpüsünün üzərində 27 il sonra üçrəngli Azərbaycan bayrağı ucaldıldı Okt 18, 2020 | 17:00 / Mühüm hadisələr
Oktyabrın 18-i tariximizə daha bir şanlı gün kimi yazıldı. Cəbrayıl rayonunda yerləşən tarixi Xudafərin körpüsünün üzərində 27 il sonra üçrəngli Azərbaycan bayrağı ucaldıldı. Vətən Müharibəsində böyük zəfərlərə imza atan müzəffər ordumuz tarixi abidəni öz sahibinə qovuşdurdu. Bu müjdəli xəbəri Azərbaycan xalqına Prezident, Ali Baş Komandan İlham Əliyev çatdırdı.
"Azərbaycan Silahlı Qüvvələri qədim Xudafərin körpüsünün üzərində Azərbaycan bayrağını qaldırdılar. Eşq olsun Azərbaycan xalqına! Qarabağ Azərbaycandır!" , - deyə ölkə başçısı “Twitter” səhifəsində paylaşıb.

The tricolor flag of Azerbaijan was raised over the ancient Khudaferin bridge 27 years later Oct 18, 2020 | 17:00 / Important events
October 18 was written in our history as another glorious day. The tricolor flag of Azerbaijan was raised over the ancient Khudaferin bridge in Jabrayil distirct 27 years later. Our glorius army which achieved great victories in the Patriotic War, returned the historical monument to its owner. President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev conveyed this good news to the people of Azerbaijan.
“Azerbaijan’s Armed Forces have raised the flag of Azerbaijan over the ancient Khudaferin bridge. Long live Azerbaijani the people of Azerbaijan! Karabakh is Azerbaijan!