Xudafərin körpüsünün üzərində 27 il sonra üçrəngli Azərbaycan bayrağı ucaldıldı Okt 18, 2020 | 17:00 / Mühüm hadisələr
Oktyabrın 18-i tariximizə daha bir şanlı gün kimi yazıldı. Cəbrayıl rayonunda yerləşən tarixi Xudafərin körpüsünün üzərində 27 il sonra üçrəngli Azərbaycan bayrağı ucaldıldı. Vətən Müharibəsində böyük zəfərlərə imza atan müzəffər ordumuz tarixi abidəni öz sahibinə qovuşdurdu. Bu müjdəli xəbəri Azərbaycan xalqına Prezident, Ali Baş Komandan İlham Əliyev çatdırdı.
"Azərbaycan Silahlı Qüvvələri qədim Xudafərin körpüsünün üzərində Azərbaycan bayrağını qaldırdılar. Eşq olsun Azərbaycan xalqına! Qarabağ Azərbaycandır!" , - deyə ölkə başçısı “Twitter” səhifəsində paylaşıb.

Над Худаферинским мостом развевается флаг Азербайджана Окт 18, 2020 | 17:00 / Важные события
18-го октября еще один славный день вписан в историю Азербайджана. Спустя 27 лет над историческим Худаферинским мостом, расположенным в Джебраильском районе, вновь развевается наш трехцветный флаг. Наша победоносная армия принесла еще одну победу в Отечественной Войне за освобождение наших исконных земель, вернув этот исторический памятник законному владельцу. Эту радостную весть сообщил народу Президент, Верховный Главнокомандующий Ильхам Алиев.
«Азербайджанские Вооруженные Силы подняли над древним Худаферинским мостом флаг Азербайджана. Да здравствует Народ Азербайджана! Карабах – это Азербайджан!» - поделился руководитель страны на своей страничке в “Twitter”е.