Ana səhifəElanlar sa sa 3067
Elmin İnkişafı Fondu 2-ci Azərbaycan-Türkiyə birgə beynəlxalq qrant müsabiqəsini elan edib Sen 16, 2021 | 09:10
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu və Türkiyə Elmi və Texnoloji Araşdırma Şurası (TÜBİTAK) Azərbaycan və Türkiyə alimlərini birgə beynəlxalq qrant müsabiqəsinə elmi-tədqiqat layihələrini təqdim etməyə dəvət edir.
2-ci Azərbaycan-Türkiyə (“AzTürk-2”) beynəlxalq qrant müsabiqəsinin məqsədi iki ölkədən olan alim və tədqiqatçıların təqdim etdiyi birgə elmi-tədqiqat layihələrinin Elmin İnkişafı Fondu və TÜBİTAK-ın birgə qrantları vasitəsilə dəstəklənməsi, bu tədqiqatların iqtisadiyyatda tətbiqinə şərait yaradılması, yeni əməkdaşlıq imkanlarının açılması, elmi təcrübə və bacarıqların mübadiləsi, layihə üzrə qoyulmuş elmi problemlərin həllində onlardan istifadə edilməsidir.
Müsabiqə çərçivəsində fundamental, tətbiqi, eksperimental, akademik, empirik, innovativ, nəzəri xarakterli və 300 min manatadək maliyyə həcmli layihələr maliyyələşdiriləcək. Layihələr noyabrın 5-dək qəbul olunacaq. Müsabiqənin nəticələrinin 2022-ci ildə açıqlanması planlaşdırılır.
Layihələrin qəbulu üçün nəzərdə tutulmuş müddət ərzində qrant iddiaçılarına kömək və sualların cavablandırılması məqsədilə onlayn məsləhət seminarlarının keçirilməsi nəzərdə tutulur. Bu barədə əlavə məlumat Fondun internet səhifəsində (http://sdf.gov.az/az) yerləşdiriləcək. Müsabiqəyə təqdim olunduğu gündən etibarən layihələrə baxılacaq və nəticələri barədə müsabiqə iştirakçılarına elektron qaydada məlumat veriləcək.

HomeAnnouncements sa sa 3068
The Science Development Foundation has announced the 2nd Azerbaijan-Turkey joint international grant competition Sep 16, 2021 | 09:10
The Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan and The Scientific and Technological Research Council of Turkey (TUBITAK) invite Azerbaijani and Turkish scientists to submit research projects to a joint international grant competition.
The purpose of the 2nd Azerbaijan-Turkey (“AzTurk-2”) international grant competition is to support joint research projects submitted by scientists and researchers from the two countries through joint grants from the Science Development Foundation and TUBITAK, to create conditions for their application in the economy, and new opportunities for cooperation, to exchange scientific experience and skills, and use them in solving scientific problems of the project.
Within the framework of the competition, fundamental, applied, experimental, academic, empirical, innovative, theoretical, and financial projects up to 300,000 manats will be funded. The projects will be accepted until November 5. The results of the competition are planned to be announced in 2022.
Online consultation workshops will be held to assist grant applicants and answer questions during the project submission period. Additional information will be posted on the Foundation's website (http://sdf.gov.az/az). From the day of submission to the competition, the projects will be considered and the participants will be informed about the results electronically.