Möhtərəm Cənab Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan! Noy 13, 2020 | 10:37 / Mühüm hadisələr
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun kollektivi adından Sizə 30 ilə yaxın davam edən Qarabağ münaqişəsində qazanılan Şanlı Qələbə münasibətilə dərin minnətdarlığımızı bildiririk. Bu böyük qələbə Sizin apardığınız məqsədyönlü daxili və xarici, iqtisadi və hərbi-texniki siyasət, diplomatiya və informasiya cəbhələrində əldə etdiyiniz uğurlar sayəsində mümkün olunmuşdur. Siz xalqımızın əzilən qürurunu, mənliyini özünə qaytarmaqla Azərbaycan tarixinə qızıl hərflərlə yeni şanlı səhifələr yazdınız. Bu səhifələr Azərbaycan xalqının kimliyini, onun dövlətinin gücünü, nüfuzunu dünyaya bəyan etdi. Bütövlükdə iqtidar-xalq-ordu birliyinin nəticəsində əldə olunan bu tarixi qələbə xalqımızın gələcəyi üçün elə bir təməl yaratdı ki, onun üzərində Azərbaycan dövləti daim inkişaf edəcək, zənginləşəcək, dünya dövlətləri sırasında ön sıralarda yer alacaq.
Biz, Azərbaycan ziyalıları ölkə elminin qarşısında qoyulmuş yüksək məqsədlər uğrunda, beynəlxalq miqyasda Azərbaycanın həqiqətləri ilə bağlı müsbət fikir formalaşdırılması üçün, dövlətimizin və xalqımızın rifahı naminə əlimizdən gələn hər şeyi etməyə söz veririk.
Allah Sizi, ailənizi və Azərbaycan xalqını qorusun! Sizə və şanlı Ordumuza Allahdan daha böyük qüvvət arzulayırıq!

On behalf of the staff of the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS, we express our deep gratitude to you on the occasion of the Glorious Victory in the Karabakh conflict, which lasted for almost 30 years. This great victory has been made possible by your purposeful domestic and foreign, economic and military-technical policy, diplomacy and information success. You have written new glorious pages in the history of Azerbaijan in golden letters, regaining the oppressed pride and self-esteem of our people. These pages declared to the world the identity of the Azerbaijani people, the strength and prestige of its state. In general, this historic victory, achieved as a result of the unity of power-people-army, has laid such a foundation for the future of our people that the Azerbaijani state will constantly develop, enrich and be at the forefront of the world.
We, the Azerbaijani intelligentsia, promise to do everything possible for the high goals set for the country's science, for the formation of a positive opinion on the realities of Azerbaijan at the international level, for the welfare of our state and people.
May God protect you, your family and the people of Azerbaijan! We wish you and our glorious Army greater strength than God!