Möhtərəm Cənab Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan! Noy 13, 2020 | 10:37 / Mühüm hadisələr
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun kollektivi adından Sizə 30 ilə yaxın davam edən Qarabağ münaqişəsində qazanılan Şanlı Qələbə münasibətilə dərin minnətdarlığımızı bildiririk. Bu böyük qələbə Sizin apardığınız məqsədyönlü daxili və xarici, iqtisadi və hərbi-texniki siyasət, diplomatiya və informasiya cəbhələrində əldə etdiyiniz uğurlar sayəsində mümkün olunmuşdur. Siz xalqımızın əzilən qürurunu, mənliyini özünə qaytarmaqla Azərbaycan tarixinə qızıl hərflərlə yeni şanlı səhifələr yazdınız. Bu səhifələr Azərbaycan xalqının kimliyini, onun dövlətinin gücünü, nüfuzunu dünyaya bəyan etdi. Bütövlükdə iqtidar-xalq-ordu birliyinin nəticəsində əldə olunan bu tarixi qələbə xalqımızın gələcəyi üçün elə bir təməl yaratdı ki, onun üzərində Azərbaycan dövləti daim inkişaf edəcək, zənginləşəcək, dünya dövlətləri sırasında ön sıralarda yer alacaq.
Biz, Azərbaycan ziyalıları ölkə elminin qarşısında qoyulmuş yüksək məqsədlər uğrunda, beynəlxalq miqyasda Azərbaycanın həqiqətləri ilə bağlı müsbət fikir formalaşdırılması üçün, dövlətimizin və xalqımızın rifahı naminə əlimizdən gələn hər şeyi etməyə söz veririk.
Allah Sizi, ailənizi və Azərbaycan xalqını qorusun! Sizə və şanlı Ordumuza Allahdan daha böyük qüvvət arzulayırıq!

Уважаемый Господин Президент, победоносный Верховный Главнокомандующий! Ноя 13, 2020 | 10:37 / Важные события
От имени коллектива Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА выражаем Вам глубокую благодарность в связи со Славной Победой в длящемся почти 30 лет вооруженном Карабахском конфликте. Эта великая победа стала возможной благодаря проводимой Вами целенаправленной внутренней и внешней, экономической и военно-технической политике, успехам на дипломатическом и информационном фронте. Вы, вернув народу его поверженную гордость и достоинство, золотыми буквами вписали в историю Азербайджана новые славные страницы. Эти страницы доказали всеми миру сущность Азербайджанского народа, силу и авторитет нашего государства. Эта историческая победа, достигнутая в результате целостности союза правительство-народ-армия, заложила прочный фундамент, на котором Азербайджанское государство будет постоянно развиваться, богатеть, занимая достойное место в первых рядах  развитых стран.
Мы, интеллигенция Азербайджана, в свою очередь обязуемся сделать все возможное для достижения высоких целей, поставленных перед наукой страны, для донесения до мировой общественности правды об Азербайджане и формирования положительного имиджа нашей страны.
Да хранит Аллах Вас, Вашу семью и народ Азербайджана! Вам и нашей славной Армии желаем еще большей силы!