İnstitutun gənc alimi Səmra Mirzəyeva Prezident mükafatına layiq görülüb Fev 03, 2021 | 10:08 / Mühüm hadisələr
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının elmi işçisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Səmra Mirzəyeva Prezident İlham Əliyevin 2021-ci il Gənclər üçün Prezident mükafatlarının verilməsi haqqında sərəncamına uyğun olaraq elm, təhsil, mədəniyyət, gənclər siyasəti və gənclərlə iş, ictimai və sosialyönümlü fəaliyyət, innovasiya və sahibkarlıq sahələrində xüsusi fərqlənən şəxslər üçün təsis edilmiş mükafata layiq görülmüşdür.
MBBİ-nin gənc mütəxəssislərindən olan Səmra Mirzəyeva həmişə elmi və ictimai fəaliyyətinə görə fəqlənmişdir. O, yerli və beynəlxalq elmi konfranslarda fəal iştirak etmiş, məqalələri elmi jurnallarda nəşr olunmuşdur. Səmra Mirzəyeva 2016-cı ildə AMEA-nın Fəxri Fərmanı ilə təltif edilmişdir. 2018-ci ildə AMEA-nın Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 95 illiyi münasibətilə AMEA Rəyasət Heyətinin keçirdiyi müsabiqədə 3-cü yerə layiq görülmüşdür. 2019-cu ildə isə  2 fevral-Azərbaycan gəncləri günü münasibətilə Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən 2018-ci ildə uğurlu fəaliyyətinə görə təltif olunmuşdur.

Young scientist of the institute Samra Mirzayeva was awarded a Presidential Prize Feb 03, 2021 | 10:08 / Important events
Researcher of the Bioadaptation Laboratory of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, Doctor of Philosophy in Biology Samra Mirzayeva was awarded an established prize for those who excel in science, education, culture, youth policy and youth work, social and public activities, innovation, and entrepreneurship in accordance with the order of President Ilham Aliyev on awarding the Presidential Prizes for Youth in 2021.
Samra Mirzayeva, one of the young scientists of IMBB has always been distinguished for her scientific and public activities. She has taken an active part in the local and international scientific seminars, her articles have been published in scientific journals. Samra Mirzayeva was awarded Honorary Decree of ANAS in 2016. In 2018, she ranked 3rd place in the competition held by the Presidium of ANAS on the occasion of the 95th anniversary of the National Leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev. In 2019, on the occasion of February 2 - Azerbaijan Youth Day, she was awarded by the Ministry of Youth and Sports for her successful work in 2018.