AMEA-nın müxbir üzvü, professor İbrahim Əzizov YAP-ın Veteranlar Şurasına üzv seçilib Mart 10, 2021 | 12:19 / Mühüm hadisələr
Martın 5-də keçirilən Yeni Azərbaycan Partiyasının VII qurultayında yeni qurum olaraq YAP-ın Veteranlar Şurasının 35 nəfərlik tərkibi təsdiq edilmişdir. Sevindirici haldır ki, bu tərkibə Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Veteranlar şurasının sədri, Xloroplastların Fotokimyası laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, professor İbrahim Əzizovun da adı daxil edilib. YAP-ın yaradılmasında AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun özünəməxsus töhfəsi olmuşdur, məşhur “91-lər”in 5 nəfəri məhz bu İnstitutun nümayəndəsidir. İbrahim Əzizov da ölkənin ən ağır vaxtlarında - 1992-ci ildə ölkənin qurtuluş yolunu yalnız ulu öndər Heydər Əliyevdə görən, Onun Azərbaycanda hakimiyyətə qayıdışı üçün müraciətə imza atan məşhur 91 nəfər ziyalıdan biridir. Qeyd edək ki, bütün həyatını Azərbaycanda biologiya elminin inkişafına həsr etmiş İbrahim Əzizov fotosintezin fiziologiyası sahəsində tanınmış mütəxəssisdir.
İnstitutun kollektivi adından İbrahim müəllimi ürəkdən təbrik edir, elmi və ictimai fəaliyyətində yeni-yeni uğurlar arzulayırıq.

Correspondent member of ANAS, professor Ibrahim Azizov was elected a member of the Veterans Council of NAP Mar 10, 2021 | 12:19 / Important events
The 35-member composition of the Veterans’ Council of NAP was approved as a new organization at the VII congress of the New Azerbaijan Party on March 5. It is gratifying that this composition also includes the name of the chairman of the Veterans Council of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, head of the Laboratory of the photochemistry of chloroplasts, correspondent member of ANAS, Professor Ibrahim Azizov. The Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS made a unique contribution to the establishment of the New Azerbaijan Party, 5 of the famous "91s" are representatives of this Institute. Ibrahim Azizov is one of the 91 famous intellectuals who saw the way of salvation of the country only in the great leader Heydar Aliyev in 1992, during the most difficult times of the country, and signed an appeal for his return to power in Azerbaijan. It should be noted that Ibrahim Azizov, who devoted his entire life to the development of biological science in Azerbaijan, is a well-known specialist in the field of photosynthesis physiology. On behalf of the staff of the Institute, we sincerely congratulate Ibrahim teacher and wish him new success in his scientific and public activities.