BDU-nun tələbələri Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçiblər + Foto Apr 16, 2021 | 14:35 / Mühüm hadisələr
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU)  IV kursda təhsil alan 22 tələbəsi Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda martın 1-dən aprelin 15-dək 45 gün müddətində istehsalat təcrübəsi keçiblər. İstehsalat təcrübəsi zamanı tələbələr institutun laboratoriyalarında müasir avadanlıq və texnologiyaların iş prinsipləri ilə tanış olublar. İnstitutun Bioadaptasiya, Bitki biotexnologiyası, Genomun quruluşu və ekspressiyası, Xloroplastların fotokimyası, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası laboratoriyalarında təcrübələrə qoşulan tələbələr burada tədrisdə əldə etdikləri bilikləri təcrübədə tətbiq etməklə texniki və fərdi bacarıqlarını inkişaf etdirmək imkanı qazanıblar. Aprelin 16-da Zoom platforması üzərindən onlayn formatda keçirilən seminarda istehsalat təcrübəsini başa vuran tələbələr əldə etdikləri təcrübələr haqqında hesabat təqdim ediblər. Seminarda İnstitutun elmi işlər üzrə direktor müavini Ə.Məmmədov, elmi katib D.Əliyeva, Təhsil şöbəsinin baş mütəxəssisi Q.Bayramova, həmçininn müəllim-alim kollektivinin nümayəndələri iştirak ediblər. Sonda təqdimatlar qrup rəhbərləri tərəfindən müsbət qiymətləndirilib.

The students of BSU had an internship at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Apr 16, 2021 | 14:35 / Important events
22 fourth-year students of Baku State University (BSU) had a 45-day internship at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies from March 1 to April 15. During the internship, students got acquainted with the working principles of modern equipment and technology in the laboratories of the institute. Students participating in the laboratories of Bioadaptation, Plant Biotechnology, Genome Structure and Expression, Photochemistry of Chloroplasts, Carbon Photosynthetic Assimilation Enzymology had the opportunity to develop their technical and personal skills by applying their knowledge in practice. Students who completed the internship presented a report on their experience at an online seminar on the Zoom platform on April 16. The seminar was attended by the deputy director for scientific affairs A.Mammadov, scientific secretary D.Aliyeva, chief specialist of the Education Department G.Bayramova, as well as representatives of the teaching staff. In the end, the presentations were positively assessed by the group leaders.