BDU-nun tələbələri Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçiblər + Foto Apr 16, 2021 | 14:35 / Mühüm hadisələr
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU)  IV kursda təhsil alan 22 tələbəsi Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda martın 1-dən aprelin 15-dək 45 gün müddətində istehsalat təcrübəsi keçiblər. İstehsalat təcrübəsi zamanı tələbələr institutun laboratoriyalarında müasir avadanlıq və texnologiyaların iş prinsipləri ilə tanış olublar. İnstitutun Bioadaptasiya, Bitki biotexnologiyası, Genomun quruluşu və ekspressiyası, Xloroplastların fotokimyası, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası laboratoriyalarında təcrübələrə qoşulan tələbələr burada tədrisdə əldə etdikləri bilikləri təcrübədə tətbiq etməklə texniki və fərdi bacarıqlarını inkişaf etdirmək imkanı qazanıblar. Aprelin 16-da Zoom platforması üzərindən onlayn formatda keçirilən seminarda istehsalat təcrübəsini başa vuran tələbələr əldə etdikləri təcrübələr haqqında hesabat təqdim ediblər. Seminarda İnstitutun elmi işlər üzrə direktor müavini Ə.Məmmədov, elmi katib D.Əliyeva, Təhsil şöbəsinin baş mütəxəssisi Q.Bayramova, həmçininn müəllim-alim kollektivinin nümayəndələri iştirak ediblər. Sonda təqdimatlar qrup rəhbərləri tərəfindən müsbət qiymətləndirilib.

Студенты БГУ прошли производственную практику в Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий + Фото Апр 16, 2021 | 14:35 / Важные события
22 студента IV курса Бакинского Государственного Университета (БГУ) с 1-го марта по 15-е апреля проходили производственную практику в Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий. Во время производственной практики студенты ознакомились с принципами работы современного оборудования и технологий в лабораториях института. Студенты, принимавшие участие в экспериментах, проходили практику в лабораториях «Биоадаптация», «Биотехнология растений», «Строение и экспрессия генома», «Фотохимия хлоропластов», «Энзимология фотосинтетической ассимиляции углерода», где наряду с применением на практике полученных знаний, получили также возможность развить свои технические и личные навыки. На семинаре, проходящем 16-го апреля на базе онлайн-платформы Zoom, студенты, завершившие свою производственную практику, представили отчеты о полученном практическом опыте. В семинаре приняли участие заместитель директора по науке института А.Мамедов, ученый секретарь Д.Алиева, главный специалист Отдела Образования Г.Байрамова, а также представители научно-преподавательского коллектива. В конце семинара руководителями групп была дана положительная оценка представленным студентами отчетам.