Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda magistrantların dissertasiya işlərinin müdafiəsi keçirilib + Foto İyn 18, 2021 | 11:15 / Mühüm hadisələr
17 iyun 2021-ci il tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun 2020-2021-ci il tədris ilində elmi-tədqiqat və elmi-pedaqoji təcrübələri uğurla başa vurmuş 2-ci kurs magistrantlarının dissertasiya işlərinin müdafiəsi keçirilib. "Molekulyar biologiya" ixtisası üzrə üç, "Biotexnologiya" ixtisası üzrə üç, "Biokimya" ixtisası üzrə iki və "Nanobiotexnologiya" ixtisası üzrə bir magistrant  dissertasiya işlərinin əsas müddəalarını təqdim ediblər. Magistr dissertasiyalarının müdafiəsi üzrə ixtisaslaşdırılmış elmi şuranın sədri biologiya üzrə elmlər doktoru, professor Səftər Süleymanov magistrantların tədris planlarında nəzərdə tutulan nəzəri və təcrübi hazırlığı tam yerinə yetirdiklərini və elmi-tədqiqat işini uğurla başa çatdırdıqlarını qeyd edib. AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Təhsil şöbəsinin müdiri vəzifəsini i.e. fizika üzrə fəlsəfə doktoru Qafil Dəmirov və Magistratura sektorunun əməkdaşı Səbinə Şıxqayıbova da müdafiə prosesində iştirak ediblər. Hər bir magistrantın işi ətraflı müzakirə edilərək qiymətləndirilib. İnstitut direktoru akademik İradə Hüseynova magistrantlara uğurlar arzulayıb və gələcəkdə elmi fəaliyyətlərində daha ciddi çalışmağa çağırıb.

The thesis defense for a Master’s degree occurred at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Jun 18, 2021 | 11:15 / Important events
On June 17, 2021, the defense of the theses of the 2nd year masters of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, who successfully completed scientific-research and scientific-pedagogical programs in the 2020-2021 academic year, was held. Three students majored in "Molecular Biology", three in "Biotechnology", two in "Biochemistry" and one in "Nanobiotechnology" presented the main points of their theses. The Chairman of the Specialized Scientific Council for the Defense of Master's Theses, Doctor of Biological Sciences, Professor Saftar Suleymanov noted that the masters have fully completed the theoretical and practical training provided for in the curriculum and have successfully completed research work. Acting Head of the Education Department of the Presidium of ANAS, Doctor of Philosophy in Physics Gafil Damirov and an employee of the Master's Sector Sabina Shikhgayibova, also took part in the defense. The work of each master was discussed and evaluated in detail. The director of the institute, academician Irada Huseynova, wished success to the masters and called on them to work harder in their future scientific activities.