Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda magistrantların dissertasiya işlərinin müdafiəsi keçirilib + Foto İyn 18, 2021 | 11:15 / Mühüm hadisələr
17 iyun 2021-ci il tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun 2020-2021-ci il tədris ilində elmi-tədqiqat və elmi-pedaqoji təcrübələri uğurla başa vurmuş 2-ci kurs magistrantlarının dissertasiya işlərinin müdafiəsi keçirilib. "Molekulyar biologiya" ixtisası üzrə üç, "Biotexnologiya" ixtisası üzrə üç, "Biokimya" ixtisası üzrə iki və "Nanobiotexnologiya" ixtisası üzrə bir magistrant  dissertasiya işlərinin əsas müddəalarını təqdim ediblər. Magistr dissertasiyalarının müdafiəsi üzrə ixtisaslaşdırılmış elmi şuranın sədri biologiya üzrə elmlər doktoru, professor Səftər Süleymanov magistrantların tədris planlarında nəzərdə tutulan nəzəri və təcrübi hazırlığı tam yerinə yetirdiklərini və elmi-tədqiqat işini uğurla başa çatdırdıqlarını qeyd edib. AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Təhsil şöbəsinin müdiri vəzifəsini i.e. fizika üzrə fəlsəfə doktoru Qafil Dəmirov və Magistratura sektorunun əməkdaşı Səbinə Şıxqayıbova da müdafiə prosesində iştirak ediblər. Hər bir magistrantın işi ətraflı müzakirə edilərək qiymətləndirilib. İnstitut direktoru akademik İradə Hüseynova magistrantlara uğurlar arzulayıb və gələcəkdə elmi fəaliyyətlərində daha ciddi çalışmağa çağırıb.

В Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий прошла защита диссертационных работ магистрантов + Фото Июн 18, 2021 | 11:15 / Важные события
17 июня 2021-го года прошла защита диссертационных работ 2-го курса магистрантов Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА, успешно завершивших научно-иисследовательские эксперименты и научно-педагогическую подготовку 2020-2021-го учебного года. Основные положения своих диссертационных работ представили 3 магистранта, обучающиеся по специальности «Молекулярная биология», 3 – обучающиеся по специальности «Биотехнология», 2 - по специальности «Биохимия», 1 магистрант – по специальности «Нанобиотехнология». Председатель Специализированного Ученого Совета по защите магистерских диссертаций, доктор биологических наук, профессор Сафтар Сулейманов отметил, что теоретическая и экспериментальная подготовка магистрантов, предусмотренная учебным планом, полностью выполнена и научно-исследовательская работа успешно завешена. В процессе защиты принимали участие исполняющий обязанности заведующего Отделом Образования Президиума Академии Наук доктор философии в области физики Гафил Дамиров и сотрудник Сектора Магистратуры Сабина Шихгаибова. Работа каждого магистранта была всесторонне обсуждена и оценена. Директор института академик Ирада Гусейноава пожелала магистрантам дальнейших успехов и призвала их в будущем более серьезно подходить к научной деятельности.