AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşı İslam İnkişaf Bankının təqaüdünə layiq görülüb Sen 03, 2021 | 15:53 / Mühüm hadisələr
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Populyasiya genomiksi laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Gülmirə Əlibəyova İslam İnkişaf Bankının 2021-2022-ci akademik il üçün elan etdiyi Doktorantura və Postdok tədqiqat proqramı müsabiqəsinin qalibi olaraq təqaüdə layiq görülüb. Gülmirə Əlibəyova 2017-2019 illərdə institutun “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə magistrantı olmuş və təhsilini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. 2020-ci ildə eyniadlı ixtisas üzrə Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun dissertanturasına daxil olmuşdur. Gənc tədqiqatçı hazırda “Ürək-damar və tənəffüs sistemlərinin patogenezində angiotenzin çevirən ferment geninin polimorfizminin tədqiqi” mövzusunda elmi tədqiqatlar aparır.

The young researcher of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS was awarded a scholarship of the Islamic Development Bank Sep 03, 2021 | 15:53 / Important events
Gulmira Alibeyova, junior researcher of the laboratory of Population genomics was awarded a scholarship as the winner of the Doctoral and Postdoctoral Research Program competition announced by the Islamic Development Bank for the academic year 2021-2022. Gulmira Alibeyova was a master student in the specialty "Molecular Biology" of the institute in 2017-2019 and graduated with honors. In 2020 she was admitted to the PhD program of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies on the same specialty. The young researcher is currently conducting research on "Investigation of angiotensin-converting enzyme gene polymorphism in pathologies of the cardiovascular and respiratory systems."