AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşı beynəlxalq vebinarda çıxış edib + Foto Mart 29, 2022 | 22:00 / Konfranslar, iclaslar
8 mart 2022-ci il tarixində Beynəlxalq Elm Proqramının təşkilatçılığı və Dəkkə Universitetinin Kimya Departamentinin BAN:04 Tədqiqat Qrupununu dəstəyi ilə Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr olunan vebinar keçirilib. Onlayn formatda keçirilən vebinarın mövzusu “Dayanıqlı sabah üçün bu gün gender bərabərliyi” olub. Tədbirdə Azərbaycan, İsveç, Banqladeş və digər ölkələrin tanınmış alimləri ilə yanaşı gənc tədqiqatçılar da iştirak ediblər. Vebinarda çıxış edən AMEA Molekulyar  Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının elmi işçisi Turanə İsgəndərova qeyd edib ki, qadınlar  tarixin bütün dönəmlərində azad düşüncəli və nikbin ruhlu olmuş, cəmiyyətin inkişafına önəmli töhfələr vermişlər.  Elmin zirvələrinə özünün gərgin əməyi, fitri istedadı ilə ucalan qadınların elm tarixində xüsusi yeri olub. T. İsgəndərova qadın alimlərin bütün bilik və bacarıqlarını elmin inkişafı yolunda yorulmadan sərf edəcəklərinə, gənc qızlarımızın, xanımlarımızın elmin və təhsilin inkişafında əzmlə iştirak edəcəklərinə inamını ifadə edib.

An employee of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS spoke at the international webinarAn + Photo Mar 29, 2022 | 22:00 / Conferences, assemblies
On March 8, 2022, a webinar dedicated to International Women's Day was organized by the International Science Program and supported by the BAN: 04 Research Group of the Department of Chemistry, University of Dhaka. The topic of the online webinar was "Gender Equality Today for a Sustainable Tomorrow." The event was attended by well-known scientists from Azerbaijan, Sweden, Bangladesh and other countries, as well as young researchers. Speaking at the webinar, Turana Isgandarov, a researcher at the Bioadaptation Laboratory of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, noted that women have been free-thinking and optimistic in all periods of history and have made significant contributions to the development of society. Women who rose to the top of science with their hard work and innate talent have a special place in the history of science. T. Isgandarov expressed confidence that female scientists will tirelessly use all their knowledge and skills for the development of science, and that our young girls and women will take an active part in the development of science and education.