AR Elm və Təhsil Nazirliyi Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclası giriş sözü ilə açan institutun baş direktoru AMEA-nın vitse-prezidenti akademik İradə Hüseynova gündəlikdə olan məsələlər haqqında şura üzvlərinə məlumat verib.
İclasda Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası, Genomun quruluşu və ekspressiyası laboratoriyalarının və Təhsil şöbəsinin illik hesabatları dinlənilib. Laboratoriya müdirləri - AMEA-nın müxbir üzvü, professor Novruz Quliyev və biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Ələmdar Məmmədov  cari ildə aparılmış elmi tədqiqatlar, əldə olunan nəticələr, çap olunmuş elmi əsərlər, yerli və beynəlxalq tədbirlərdə iştirak və kadr hazırlığı haqqında şura üzvlərinə ətraflı  məlumat veriblər. Təhsil şöbəsinin müdiri biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Samirə Rüstəmova doktorantura və magistraturada təhsil alan tələbələr, cari ildə qəbul və növbəti il üçün plan yerlərinin sifarişi, xaricdə təhsil alan tələbələr və kadr hazırlığı ilə bağlı digər məsələlər haqqında hesabat verib.
Sonda müzakirələr aparılıb, təkliflər verilib və laboratoriyaların fəaliyyəti qənaətbəxş hesab edilərək hesabatlar qəbul edilib.

The regular meeting of the Scientific Council was held + Photo Nov 18, 2022 | 11:02 / Conferences, assemblies
The regular meeting of the Scientific Council of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of RA MSE was held.
Academician Irada Huseynova, the vice-president of ANAS opened the meeting and informed the members of the council about the issues on the agenda.
The reports of the laboratories of Enzymology of Photosynthetic Carbon Assimilation, Genome Structure and Expression, and Department of Education were listened to at the meeting. Heads of the laboratories- the correspondent member of ANAS, professor Novruz Guliyev and Ph.D. in biology, associate professor Alamdar Mammadov gave detailed information to the members of the council about the scientific research conducted in the current year, the results obtained, published scientific works, participation in local and international events and personnel training.
The head of the education department, Doctor of Philosophy in Biology, Associate Professor Samira Rustamova reported on students studying for doctorate and master's degrees, admissions in the current year and planning places for the next year, students studying abroad and other issues related to personnel training.
In the end, discussions were held, suggestions were made, and reports were accepted considering the activity of the laboratories as satisfactory.