Azərbaycan aliminin adı 2022-ci ildə dünyanın ən çox istinad olunan tədqiqatçıları siyahısında yer alıb Dek 21, 2022 | 14:00 / Mühüm hadisələr
Clarivate Web of Science hər il dünyanın ən nüfuzlu alimlərin adlarını açıqlayır. 2022-ci ildə dünyanın 70 ölkə və regionundan 6938 tədqiqatçı dünyanın ən çox istinad olunan tədqiqatçılarının siyahısına daxil edilib.
Son 12 ilin nəticələrinə əsasən tərtib olunan siyahıda azərbaycanlı alim, Rusiya Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü, AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bionanotexnologiya beynəlxalq laboratoriyasının müdiri, biologiya elmləri doktoru Süleyman Allahverdiyev də yer alıb. Qeyd edək ki, Süleyman Allahverdiyev 2018, 2019, 2020, 2021-ci illərdə də ən çox istinad olunan alimlərin elit qrupuna daxil olmuşdu.

The name of the Azerbaijani scientist was included in the list of the most cited researchers in the world in 2022 Dec 21, 2022 | 14:00 / Important events
Clarivate Web of Science annually publishes the names of the world's most influential scientists. In 2022, 6,938 researchers from 70 countries and regions of the world were included in the list of the most cited researchers in the world.
Suleyman Allahverdiyev, an Azerbaijani scientist, corresponding member of the Russian Academy of Sciences, director of the international laboratory of Bionanotechnology of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the RA MSE, doctor of biological sciences, was included in the list, which was compiled based on the results of the last 12 years. It should be noted that Suleyman Allahverdiyev was also included in the elite group of the most cited scientists in 2018, 2019, 2020, 2021.