AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Elmi şurasının 2023-cü ildə ilk iclası keçirilib. Əvvəlcə şura üzvləri fevralın 6-da Türkiyədə baş verən təbii fəlakət nəticəsində həlak olanların xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər. İclası giriş sözü ilə açan AMEA-nın vitse-prezidenti, İnstitutun baş direktoru akademik İradə Hüseynova şura üzvlərini gündəlikdəki məsələlər barədə məlumatlandırıb. İclasda AMEA Rəyasət Heyətinin 1 oktyabr 2021-ci il tarixli 17/1 nömrəli qərarı ilə təsdiq olunmuş 2021-2025-ci illər AMEA-da aparılacaq elmi tədqiqat işlərinin mövzu planına uyğun olaraq 2023-cü ildə institutda yerinə yetiriləcək elmi tədqiqat işlərinin əhatəli planının geniş müzakirəsi aparılıb və yekdilliklə qəbul olunub.
Daha sonra akademik İradə Hüseynova Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin “2023-cü ilin “Heydər Əliyev ili” elan edilməsi haqqında 29 sentyabr 2022-ci il tarixli sərəncamı haqqında şura üzvlərinə məlumatlandıraraq, bu münasibətlə institutda silsilə tədbirlərin keçirilməsi ilə əlaqədar tapşırıq verib. Daha sonra “AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Əsərləri” junalının 2023-ci ildə VII cildinin I nömrəsinə məqalə qəbulu və digər məsələlər müzakirə  olunub. Bununla da Elmi şuranın 01 saylı iclası öz işini yekunlaşdırıb.

The first meeting of the Scientific Council of IMBB was held in 2023 + Photo Feb 08, 2023 | 15:21 / Conferences, assemblies
The first meeting of the Scientific Council of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of RA MSE was held in 2023. First, the council members observed a minute of silence in memory of those who died due to the natural disaster that occurred in Turkiye on February 6. Academician Irada Huseynova, vice-president of ANAS, general director of the Institute, who opened the meeting and informed the council members about the issues on the agenda. At the meeting, an extensive discussion of the comprehensive plan of scientific research works to be carried out at the institute in 2023 in accordance with the theme plan of scientific research works to be carried out in ANAS for 2021-2025, approved by the decision of the Presidium of ANAS dated October 1, 2021 No. 17/1 held and unanimously accepted.
Then, academician Irada Huseynova informed the members of the council about the decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated September 29, 2022, on declaring 2023 the "Year of Heydar Aliyev", and gave an order to hold a series of events at the institute on this occasion. Then the acceptance of an article for the 2023 edition of Volume VII, number I of the "Transactions of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies" and other issues were discussed. With this, the meeting of the Scientific Council No. 01 concluded its work. The meeting of the Scientific Council No. 01 concluded its work.